Pieaug avārijās cietušo bērnu skaits! Lielā daļā gadījumu vainojama vecāku nolaidība

Pievienot komentāru
Pieaug avārijās cietušo bērnu skaits! Lielā daļā gadījumu vainojama vecāku nolaidība
FOTO: Flickr

Latvijā ievērojami pieaudzis avārijās cietušo bērnu skaits. Arī šā gada pirmajā mēnesī uz Latvijas ceļiem cietuši jau 22 bērni. 

Policija apkopojusi datus par pagājušo gadu, un tie iezīmē bīstamu tendenci. Pieaudzis to bērnu skaits, kuri ceļu satiksmes negadījumos cietuši kā pasažieri automašīnā. Ja 2014. gadā tie bija 233 bērni vecumā līdz 14 gadiem, tad pērn to skaits bija par 13 lielāks.

Tāpat mediķus un kārtības sargus bažīgus dara fakts, ka pagājušajā gadā avārijās kā pasažieri uz Latvijas ceļiem dzīvību zaudējuši gandrīz divreiz vairāk bērnu nekā iepriekš. Un viens no galvenajiem iemesliem – tas, ka vecāki nelieto speciālos sēdeklīšus un bērnus nepiesprādzē ar drošības jostu.

Foto

Piesprādzēšanās automašīnā pirms došanās ceļā mūsu ģimenē jau ir automātiska un pat vispār nav apspiežama – tā saka rīdziniece Audra.

Sieviete ir ļoti pārsteigta, ka negadījumos cietušo bērnu skaits Latvijā ir tik liels. Turklāt viņas piecgadīgais dēlēns Noels ir tikpat vecs, cik bērni, kuri visbiežāk cieš avārijās vecāku nevērības dēļ.

Tomēr liela daļa šādu prasību ignorē,  norāda Valsts policijā. Likums nosaka – tie bērni, kuri nav garāki par 1,5 m, obligāti automašīnā ir jāpārvadā speciālā sēdeklītī vai uz paliktņa.

Policijā uzskata, ka tā ir tikai laimīga sakritība, ka cietušo un bojāgājušo bērnu skaits nav lielāks. Vēl skarbāk par situāciju izsakās Bērnu slimnīcā, kur pērn nonāca 134 avārijās cietuši bērni. Arī šogad jau daži ir bijuši.

Patlaban par nolaidību vecākiem draud 15 eiro naudas sods vai brīdinājums un 2 soda punkti. Ārsts uzskata, ka tas ir nesamērīgi ar to, ka ik gadu vairāki bērni šādi kļūst par invalīdiem uz mūžu.

Drošas braukšanas skolas apmācību vadītājs saka – daudzkārt vecākus iegāž dažādu svarīgu nianšu nezināšana. Drošas braukšanas eksperts vecākiem arī iesaka pašiem vienmēr pārliecināties, vai un kā bērns ir piesprādzējies.

Drošas braukšanas ekspertu ieskatā situāciju varētu uzlabot gan bargāki sodi, gan arī plašas informatīvas kampaņas. Un šādi jautājumi būtu vairāk jāakcentē arī autoskolu programmās.

Tikmēr policija saka – ik gadu uz ceļiem soda apmēram 30 tūkstošus autovadītāju par drošības jostu nelietošanu, un ņemot vērā šī brīža satraucošo statistiku, sola šogad veidot kampaņu kopā ar Ceļu satiksmes un drošības direkciju (CSDD).

Video

Lasi vēl