Komentāri

Vienam no Latvijas simboliem – Brīvības piemineklim – šogad 80 gadu. Svinot jubileju, pie valdības nama atklāta lielformāta fotogrāfiju izstāde, kas uz Brīvības pieminekli piedāvā paraudzīties no neparasta skatpunkta.

Brīvības piemineklis tika atklāts 1935. gada 18. novembrī, Latvijas 17. dzimšanas dienā. Šogad piemineklim aprit 80 gadu, un jubilejai par godu tapusi īpaša izstāde ar nosaukumu Ieskaties acīs Brīvībai. Tajās aplūkojamas lielformāta fotogrāfijas, kurās Brīvības piemineklis iemūžināts no autopacēlājā groza – 42 metru augstumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemineklis fotografēts oktobra beigās, un to veica divas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes.

Šādā rakursā Brīvības piemineklis fotografēts pirmo reizi. Izstāde būs apskatāma līdz 18. novembrim.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl