Pie Salacas Lieldienās manītas lāča pēdas

Komentāri

Pagājušajā nedēļas nogalē pie Līču skolas starp Mazsalacu un Salacu manīti lāča pēdu nospiedumi.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pētnieki LNT Ziņām apstiprināja, ka minētajā apkaimē pavasarī brūnais zīdītājs sastapts arī iepriekš.

Ziemeļu purvos, kuri atrodas netālu no Igaunijas robežas, jau divus gadus tiek veikta pēdu uzskaite, un tās laikā jau pērn aprīlī un maijā konstatēta lāču klātbūtne. Tāpat esot saņemti ziņojumi par nejaušiem lāča novērojumiem, tomēr neesot zināms precīzs ķepaiņu skaits, kuri šajā apkārtnē klejo.

Guna Bagrade
Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava”

Es nevaru pateikt, vai tas ir viens un tas pats dzīvnieks, jo 2016. gada monitoringa laikā, kas tika veikts Ziemeļu purvā, tur četrās vietās ir atrasti pēdu nospiedumi, un varētu būt vairāk nekā viens dzīvnieks, tā kā to ir grūti pateikt, vai tas ir tas pats dzīvnieks, vai nē.

Salīdzinot visus novērojumus, kā arī ņemot vērā lāču pārvietošanās paradumus un attālumus, tiek secināts, ka pērn no marta vidus līdz jūnija vidum Latvijā uzturējušies vismaz desmit gan jauni, gan pieauguši lāči.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl