Pie Salacas Lieldienās manītas lāča pēdas

Komentāri

Pagājušajā nedēļas nogalē pie Līču skolas starp Mazsalacu un Salacu manīti lāča pēdu nospiedumi.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pētnieki LNT Ziņām apstiprināja, ka minētajā apkaimē pavasarī brūnais zīdītājs sastapts arī iepriekš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemeļu purvos, kuri atrodas netālu no Igaunijas robežas, jau divus gadus tiek veikta pēdu uzskaite, un tās laikā jau pērn aprīlī un maijā konstatēta lāču klātbūtne. Tāpat esot saņemti ziņojumi par nejaušiem lāča novērojumiem, tomēr neesot zināms precīzs ķepaiņu skaits, kuri šajā apkārtnē klejo.

Guna Bagrade
Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava”

Es nevaru pateikt, vai tas ir viens un tas pats dzīvnieks, jo 2016. gada monitoringa laikā, kas tika veikts Ziemeļu purvā, tur četrās vietās ir atrasti pēdu nospiedumi, un varētu būt vairāk nekā viens dzīvnieks, tā kā to ir grūti pateikt, vai tas ir tas pats dzīvnieks, vai nē.

Salīdzinot visus novērojumus, kā arī ņemot vērā lāču pārvietošanās paradumus un attālumus, tiek secināts, ka pērn no marta vidus līdz jūnija vidum Latvijā uzturējušies vismaz desmit gan jauni, gan pieauguši lāči.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl