Komentāri

Uz barikādēm ar krāsu bundžām! Tā šo laiku atceras Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, kurš pirms 25 gadiem apgleznoja tautas saveltos betona blokus. Krāsas nu ir izbalējušas, tāpēc viņš pēc Saeimas lūguma vecos uzrakstus šodien atkal atjaunoja.

Tie, kuriem gadījies mērot ceļu pa Jēkaba ielu gar Saeimas namu, varbūt nemaz nav pamanījuši apstādījumos un nu arī sniegā daļēji paslēpušos betona blokus, kas sarindoti gar Jēkaba katedrāles sienu.

Tie ir precīzi tie paši bloki, ar kuriem pirms 25 gadiem tauta sargāja Augstāko Padomi. Andris Vītoliņš, tolaik vēl pusaudzis, paņēma krāsas un gāja uz barikādēm.

Foto

Gadu gaitā krāsa izbalējusi, bet attēli saglabājušies. Pēc tiem tad Mākslas akadēmijas glezniecības katedras vadītājs un rektors šodien blokus arī atjaunoja. Tolaik sals esot bijis tik liels, ka krāsas sabiezējušas kā sviests un bijis jāsilda pie ugunskura. Šodien jau pavisam cita lieta.

No jauna apgleznoto betona sienu Saeima atklās nākamnedēļ, 20. janvārī, barikāžu atceres pasākumu ietvaros.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl