Komentāri
Pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem manīti Krievijas bumbvedēji un karakuģi
FOTO: LETA

Latvijas bruņotie spēki šodien, 29.augustā, Baltijas jūrā netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem konstatējuši četrus Krievijas bruņoto spēku kuģus un četras lidmašīnas, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

NATO patruļlidmašīnas piefiksējušas divus virsskaņas tālās darbības stratēģiskos un jūras operāciju bumbvedējus “Tu-22M” un divus daudzfunkcionālos iznīcinātājus “Su-27”, kas pavadīja abus bumbvedējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt 23 jūras jūdžu attālumā no teritoriālajiem ūdeņiem bruņotie spēki konstatēja “Kilo” klases zemūdeni “470” un pretzemūdeņu kuģi “Zelenodolsk”. 13 jūras jūdžu attālumā bruņotie spēki identificēja zemūdeņu atbalsta kuģi “SS 750” un hidrogrāfijas kuģi “GS 403”.

Pēdējo reizi tik iespaidīgs bruņojuma daudzums bija novērojams 12.jūnijā, kad NATO patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatēja 16 Krievijas armijas lidmašīnas.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka bumbvedēju lidināšanās pēdējā laikā nebija novērota. 3.jūlijā Saeimā iepazīstinātajā ziņojumā par Latvijas nacionālo drošību gan minēts, ka nozīmīgs Latvijas drošību ietekmējošs faktors bija Krievijas militārās aktivitātes, piemēram, īpaši pastiprinājusies stratēģisko bumbvedēju aktivitāte pārlidojumos virs Baltijas jūras.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka pēdējā reize, kad piefiksēti bumbvedēji, bija pieminētajā 12.jūnijā. Toreiz starp citām lidmašīnām atradās septiņi iznīcinātāji – bumbvedēji “Su-34”.

Latvija nav vienīgā, kas Baltijas jūras reģionā pēdējās dienās piefiksējusi Krievijas lidmašīnas. Somijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka ceturtdien Somijas gaisa telpu pārkāpusi Krievijas militārā transportlidmašīna “An-72”. Tas noticis virs Somu jūras līča 40 kilometrus uz austrumiem no Helsinkiem, un, lai pārkāpēju identificētu, gaisā pacēlusies Somijas kara lidmašīna “Hornet”. Iepriekšējās divas reizes, kad Krievijas militārās lidmašīnas pārkāpa Somijas gaisa telpu, bija sestdien un pirmdien, liecina informācija Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotajā militārajā ziņu portālā “Sargs.lv”.

Jau ziņots, ka Krievijas armijas lidmašīnas tuvu Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem šovasar manītas īpaši bieži. Krievijas lidmašīnas parasti pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, NATO valstis palielināja Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošo lidaparātu skaitu.

Tāpat šovasar pie Latvijas robežas pamanīti vairāki Krievijas bruņoto spēku kuģi.

Arī šonedēļ pie Latvijas robežas piefiksētas Krievijas lidmašīnas. Vakar virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas pēc vairāku nedēļu pauzes identificēja Krievijas militārās lidmašīnas. Pie Latvijas robežas konstatēti divi iznīcinātāji “Su-27”, agrīnās brīdināšanas un vadības sistēmas lidmašīna “A-50”, kā arī transporta lidmašīna “An-26”.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl