Pie Latvijas robežām pamanīti divi Krievijas militārie kuģi

Komentāri
Pie Latvijas robežām pamanīti divi Krievijas militārie kuģi
Foto: LETA

Šonakt Baltijas jūrā netālu no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem konstatēti divi Krievijas militārie kuģi.

Kā informē Nacionālie bruņotie spēki, naktī 11 jūras jūdzes jeb 20 kilometru attālumā no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem identificēts Krievijas bruņoto spēku Sorum klases kuģis, bet 14 jūras jūdžu jeb 16 kilometru attālumā – Smolnyy klases kuģis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka pēdējā gada laikā ir būtiski augusi Krievijas bruņoto spēku gaisa un jūras kuģu aktivitāte Latvijas pierobežā.

Latvijas bruņotie spēki regulāri sociālajos tīklos informē sabiedrību par Krievijas lidmašīnu un kuģu pietuvošanos Latvijas ūdeņiem. Šī informācija liecina, ka Krievija demonstrējusi plaša spektra bruņojumu – iznīcinātājus, transportlidmašīnas, izlūklidmašīnas, komandvadības lidmašīnas, bumbvedējus, helikopterus, fregates klases kuģus, korvetes klases kuģus, zemūdenes, zemūdeņu atbalsta kuģus un transportkuģus.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un pēdējo piecu gadu laikā to aktivitāte ir augusi.

Lasi vēl