Pie Krievijas vēstniecības notiek pikets “Meduza” žurnālista Golunova atbalstam

1 komentārs
Pie Krievijas vēstniecības notiek pikets “Meduza” žurnālista Golunova atbalstam
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Ap 150 cilvēku, arī dažādu Latvijas mediju pārstāvji, piketā pie Krievijas vēstniecības aicina atbrīvot Krievijā aizturēto žurnālistu Ivanu Golunovu.

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) rīkotais pikets norit mierīgi. Piketa norisi uzrauga vairāki Valsts policijas darbinieki, taču nekādi starpgadījumi nav novēroti.

Sanākušajiem rokās ir dažādi plakāti, pārsvarā krievu valodā, uz kuriem pausts aicinājums atbrīvot aizturēto žurnālistu.

Jau vēstīts, ka 36 gadus veco Golunovu pagājušajā nedēļā aizdomās par mēģinājumu tirgot narkotikas aizturēja policija. Pats žurnālists to noliedz, bet viņa kolēģi un draugi ir pārliecināti, ka aizturēšana saistīta ar viņa profesionālo darbību.

Viņš tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Krievijas pētnieciskajiem žurnālistiem. Golunovs izmeklējis korupcijas skandālus Maskavas domē, kā arī izgaismojis nelikumības apbedīšanas pakalpojumu sniegšanā un atkritumu apsaimniekošanā.

Aicinājumam atbrīvot Golunovu pievienojušās vairākas starptautiskās organizācijas, arī Latvijas Žurnālistu asociācija. Lietai pastiprinātu uzmanību pievērsusi Eiropas Savienība. Golunova darbavieta ir Rīgā bāzētais interneta izdevums “Meduza”, kas tika nodibināts 2014. gadā.