Komentāri
Pie Krievijas vēstniecības notiekošā protesta laikā policija aiztur TV3 operatoru
FOTO: Jānis Eglītis, TV3 Ziņas

Ap 50 cilvēku pie Krievijas vēstniecības Rīgā protestē pret Krievijas agresiju Ukrainā. Protestētāji tur rokās vairākus plakātus, uz kuriem rakstīts Putins – slepkava, Krievija, atstāj Ukrainu!, Slava Ukrainai, Putins un Krievija – meļi un slepkavas.

Tāpat protesta akcijas dalībniekiem rokās ir plakāti, kurus pasākuma organizētāja juriste Ieva Brante aicināja novietot pie Krievijas vēstniecības ēkas. Uz zemes novietots paklājs ar Putina seju, uz kura rakstīts Noslaukiet kājas!.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc aculiecinieku teiktā, aizturēts operators, kuram bija izkritusi lapa ar uzrakstu “Putins – Krievijas drauds visai Eiropai”. Policijas darbinieki prasījuši operatoram šo lapu pacelt, bet operators to nav darījis. Pēc tam viņš aizvests uz policijas dienesta automašīnu.

Aizturētais TV3 Ziņu operators Sergejs Medvedevs

Es neņēmu rokās plakātu, ko it kā esmu nolicis sargpostenī uz palodzes, un tad nometu zemē, tas pēc viņu liecībām. Neviens pagaidām neko neskaidro. Zinu vien to, ka versijas par aizturēšanu mainās pa minūtēm, bet versija par nepakļaušanos tikko tik noraidīta pēc kopējās apspriedes un saskaņošanas.

Kas notiek policijas iecirknī, lasi šeit!

Iespējams, protesta laikā ir aizturētas arī citas personas, taču no policijas šai informācijai vēl nav apstiprinājuma. Aculiecinieki stāsta, ka aizturēto vidū esot arī Latvijas ukraiņu kongresa vadītājs Nikolajs Pavļuks.

Kā ziņots, Mariupoles apšaudē ar reaktīvajām mīnmetēju iekārtām Grad, ko sestdien veica Krievijas finansētās un apbruņotās teroristu bandas, tika nogalināti 30 cilvēki, bet vairāk nekā 90 – ievainoti.

Teroristu šāviņi sestdien Mariupolē trāpīja 53 daudzstāvu namiem, 14 privātmājām, četrām skolām un trim bērnudārziem.

Kā iepriekš informēja Ārlietu ministrija, Latvija izteikusi visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un visai Ukrainas tautai saistībā ar Ukrainas austrumos notikušo Mariupoles dzīvojamo rajonu apšaudi. Vienlaikus Latvija stingri nosoda šo vardarbības aktu.

“Kļūst arvien vairāk acīmredzams, ka promaskaviskie teroristiskie grupējumi ar uzbrukumiem Mariopolē un citur Ukrainas austrumos, necilvēciski un ciniski vēršoties pret civiliedzīvotājiem, pilnībā apliecina arī to, ka Krievija nav ieinteresēta konflikta mierīgā noregulējumā,” teikts Ārlietu ministrijas sestdien vakarā izplatītajā paziņojumā.

Ministrijas pārstāvji norāda, ka Krievijas izteiktās “miera iniciatīvas” un iesaistīšanās daudzpusējās sarunās, iespējams, ir tikai bijusi maska un darbības imitācija.

Lasi vēl