Pie Brīvības pieminekļa piketēs pret bēgļu uzņemšanu Latvijā

10 komentāri
Pie Brīvības pieminekļa piketēs pret bēgļu uzņemšanu Latvijā
FOTO: LETA

Solidarizējoties ar vairāku Eiropas valstu organizācijām, kuras nolēmušas vienlaikus veidot pretimigrācijas akcijas, Rīgas pašvaldībā šodien, 26. janvārī, pieteikts mītiņš, kas notiks 6. februārī no plkst. 12.00-13.00 Rīgā, pie Brīvības pieminekļa.

Protesta organizatori norāda, ka pasākuma mērķis – “Protests pret masu imigrāciju, kuru pieļauj ES un Latvijas valdība”.

Jau vēstīts, ka tuvāko nedēļu laikā Latvijā gaidāma pirmo patvēruma meklētāju ierašanās no bēgļu nometnēm Itālijā un Grieķijā. Gada nogalē valdībā apstiprinātais bēgļu uzņemšanas plāns paredz, ka virknei sagatavošanās darbu jau ir jābūt paveiktiem, vēl nesagaidot pirmo imigrantu ierašanos.

Foto

Rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai valdība apstiprināja decembra sākumā, un vairāku pasākumu īstenošanas termiņš jau ir pagājis.

Saskaņā ar plānu piecām ministrijām ir bijusi jāīsteno vairāki uzdevumi – kopumā tādu ir 17, vēl pirms Latvijā sākuši ierasties patvēruma meklētāji Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros.

Ar uzdevumu ir tikusi galā Labklājības ministrija un Izglītības ministrija. Tā, piemēram, ir mainīts likums, kas dod tiesības pašvaldībām piešķirt pabalstu bēgļiem un sagatavoti mācību materiāli imigrantiem, kā arī mācīti pedagogi.

Savukārt Kultūras ministrija ar pienākumiem tikusi galā tikai daļēji. Pilotprojekta ietvaros tiek rīkotas mācības patvēruma meklētājiem, un darbojas informācijas centrs. Tomēr vēl nav notikuši intensīvie kursi, lai sagatavotu dažādu jomu speciālistus. Termiņš šā pasākuma īstenošanai bija jau pagājušā gada novembris, taču kursus plānots sākt rīkot tikai martā. Ministrijā kavēšanos skaidro ar to, ka Briselē laikus netika apstiprināts Eiropas Savienības fondu finansējums.

Ar Briseles finansējuma novēlotu saņemšanu tiek skaidrots arī tas, kāpēc pilnā apjomā nenotiek sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām, kam bija jāsākas pirmajā janvārī. Tāpat Kultūras ministrija vēl nav pieņēmusi darbā personu, kurai jau no 1. janvāra bija jāanalizē un jāplāno sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām.

Vēl sliktāk ir veicies Ekonomikas ministrijai. Noteiktajā termiņā tā nav izpildījusi nevienu no uzdevumiem. Nav izveidota datubāze ar mājokļiem, kas būtu pieejami patvēruma meklētājiem. Tādējādi ministrija arī nespēj ar šādu informāciju iepazīstināt imigrantus. Un joprojām vēl tikai tiek izvērtētas iespējas iebraucējiem izsniegt aizdevumu, lai segtu īres pirmo iemaksu.

Ekonomikas ministrija nesniedza interviju, kāds ir kavēšanās iemesls. Par tiem nerunāja arī Iekšlietu ministrija. No trīs veicamajiem uzdevumiem, kuru termiņš ir bijis pirmais janvāris, Iekšlietu ministrija izpildījusi tikai vienu – ir sākti darbi, lai paplašinātu Muceniekus, taču tur vēl nav izveidotas telpas veselības pārbaužu veikšanai un nav mainīti patvēruma izmitināšanas centra noteikumi, lai tā iemītniekus varētu nodarbināt Muceniekos. Demisionējusī premjerministre pirms divām nedēļām izdevusi rezolūciju noteikumu izmaiņas valdībā iesniegt līdz maijam.

Apkopojot ministriju informāciju, jāsecina, ka no rīcības plāna 17 uzdevumiem, kuru izpildīšanas termiņš ir beidzies, pilnā apmērā veikti deviņi. Tātad – aptuveni tikai puse.

TOP komentāri

 • Andris Orols
  +5 +5 0

  Andris Orols

  Piketi un mītiņi domāti ne tāpēc, lai patrokšņotu, ''nolaistu tvaiku'' un izklīstu. Tie ir domāti, lai līdzīgi domājošie varētu atrast viens otru un turpmāk aktivitātes veidotos daudz plašākas un ietekmīgākas. Ne tikai piketu formā.
  Kāds ir mērķis?
  Mērķis nav patrokšņot un izklīst. Mērķis ir ietekmēt situāciju valstī. Bet to var izdarīt tikai veidojot pietiekoši nopietnu politisku spiedienu uz tiem politiķiem, kuri pašlaik ir pie varas Saeimā, Valdībā un pašvaldībās.
 • CeJus
  +3 +3 0

  CeJus

  Cejus
  Ir jāpretojas! Šie miljoni islama ieceļotāji ir tādi pat savas ticības nesēji, iekarotāji kā Krustneši šeit 12. gadsimtā. Vai vēlreiz pakļausimies?
 • LS
  +3 +3 0

  LS

  Ko tad kultuuras ministrija dariis??? Maaciis tiem latvies'u tautas dejas??? Piedodiet, bet riebjaas lasiit!!!! Un dotaacijas valdiiba sabaaziis savaas kabataas???!!! Streikojiet un dariet, ko varat!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl