Petraviča vērsusi DĀR iekšlietu ministra uzmanību Kristīnes Misānes lietai

5 komentāri
Petraviča vērsusi DĀR iekšlietu ministra uzmanību Kristīnes Misānes lietai
ZANE BITERE, LETA

Atrodoties Parīzē OECD rīkotajā ministru sanāksmē par migrāciju, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sarunu starplaikā uzrunāja Dienvidāfrikas Republikas iekšlietu ministru Aaronu Motsoaledi.

Ministre īsumā izklāstījusi situāciju, kas radusies ar Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, un lūdza iespēju par šo operatīvi sarīkot divpusēju tikšanos, lai detalizētāk pārrunātu radušos situāciju.

DĀK ministrs Ārons Motsoaledi šādam konstruktīvas sarunas modelim piekrita, un abi pārrunāja aktualitāti, kas pašlaik ir vitāli svarīga Latvijas pilsones Misānes turpmākajam liktenim.

Vēlāk divpusējās sarunās tikās Latvijas un Dienvidāfrikas Republikas delegācijas OECD pasākumā.

Sarunas laikā labklājības ministre pastāstīja par Kristīnes Misānes, DĀR pilsoņa bijušās faktiskās dzīvesbiedres un kopīgas meitenītes māmiņas radušos konfliktu, kā rezultāts licis sievietei pieņemt lēmumu kopā ar bērnu bēgt uz pilsonības valsti – Latviju.

DĀR delegācija uzklausīja Latvijas sniegto informāciju un izteica gatavību iedziļināties notikušajā.

Sarunas noslēgumā DĀR iekšlietu ministrs Ārons Motsoaledi uzdeva jautājumu – vai mēs (Latvija) vēlamies pārņemt šo sievieti atpakaļ uz savu valsti, uz ko labklājības ministre Ramona Petraviča atbildēja apstiprinoši.