Pētījums: Baltijas valstu brīvprātīgo iedzīvotāju pretestības vienību apbruņošana potenciālajam konfliktam ar Krieviju izmaksātu apmēram 110 miljonus eiro

4 komentāri
Pētījums: Baltijas valstu brīvprātīgo iedzīvotāju pretestības vienību apbruņošana potenciālajam konfliktam ar Krieviju izmaksātu apmēram 110 miljonus eiro
EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Baltijas valstu brīvprātīgo iedzīvotāju pretestības vienību apbruņošanai potenciālajam konfliktam ar Krieviju būtu nepieciešami aptuveni 110,4 miljoni eiro, secināts ASV domnīcas “RAND Corporation” prezentētajā pētījumā par Krievijas atturēšanu Baltijas valstīs “Deterring Russian Aggression in the Baltic States Through Resilience and Resistance”.

Pētījumā norādīts, ka aptuvenās izmaksas, kas nepieciešamas, lai visu trīs Baltijas valstu pretestības kustības tiktu nodrošinātas ar nepieciešamo aizsardzības ekipējumu, veidotu apmēram 125 miljonus ASV dolāru (110 492 349 eiro).

Kara gadījumā brīvprātīgajiem būtu nepieciešamas nakts redzamības iekārtas un pretgaisa, kā arī prettanku ieroči.

Pētījuma autori arī rekomendējuši Baltijas valstīm stiprināt atbalstu treniņiem, kas paredzēti, lai sagatavotu iedzīvotājus krīžu pārvarēšanai, civilajai aizsardzībai, kā arī hibrīddraudu un “pelēkās zonas” uzbrukumu apturēšanai.

Tāpat Baltijas valstis aicinātas koordinēt stratēģisko saziņu, lai cīnītos ar Krievijas informācijas karu un atbalstītu vienotu izlūkošanas centru izveidi, lai uzlabotu Baltijas valstu savstarpējo informācijas sasaisti, kā arī komunikāciju ar citu NATO un Eiropas Savienības (ES) valstu līdzīgām iestādēm.

Starp rekomendācijām atrodams arī ierosinājums izveidot decentralizētus krājumus ar būtiskiem nemilitāriem produktiem, lai palīdzētu uzturēt potenciālās pretošanās kustības dalībniekus ar krājumiem, tostarp apģērbu, materiāliem, medicīnas produktiem, ēdienu, ūdeni, ūdens tīrīšanas iekārtām, naudu, ģeneratoriem un transportlīdzekļiem.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) ar preses dienesta starpniecību aģentūrai LETA norādīja, ka pētījums sniedz praktiskus ieteikumus Baltijas valstīm, kā stiprināt sabiedrību un tās pretošanās spējas potenciālajam agresoram. Viņš pauda, ka nopietnas krīzes gadījumā drošības nodrošināšanai būtu nepieciešama visas sabiedrības iesaiste, tāpēc Aizsardzības ministrija ir rosinājusi Latvijā ieviest visaptverošās valsts aizsardzības sistēmu.

Tieši visaptveroša pieeja valsts aizsardzībai spēs ilgtermiņā nodrošināt Latvijas iedzīvotāju atbildīgu attieksmi pret valsti un tās drošību, mazināt plaisu starp iedzīvotājiem un valsts pārvaldes institūcijām, kā arī novērst šķelšanos starp Latvijas iedzīvotājiem, uzskata Pabriks.

TOP komentāri

 • Inese Biteniece
 • Inese Biteniece
  0 0 0

  Inese Biteniece

  Atkal kaut kādi Amerikas krāni diktē savu viedokli un varu !Kara gadījumā......un mūsu Pabriks ar putām uz lūpām atbalsta visu,visu,visu,ko,lielamerikāņi iesaka.Pabrik,kur un kad būs karš ar Krieviju????Ja Krievija būtu gribējusi,sen jau būtu iebrukusi!Ā,viņa pagaidīja visus šos gadus un tagad taisās iebrukt....Atkal visa šī ažiotāža tiek tendēta uz to,lai cilvēki nedomātu par savu nožēlojamo materiālo stāvokli,bet baidītos no krieviem un, lai varētu iepirkt par kosmiskām cenām citu valstu nevajadzīgo,izgrabējušo lūžņu kara tehniku,no kurām tām vajag tikt vaļā un te,par laimi, pēc amerikāņu ieteikuma , ir tāda pārbiedēta Latvija,kas visus krāmus nopirks un atkal naudas tautas labklājības līmeņa pacelšanai nebūs,jo jābruņojas taču...krievi nupat,nupat iebruks...Interesanti,vai cilvēki tic šīm pasakām????Nevaru saprast-tas ir valdības stulbums vai bezkaunība-pašiem meklēt kašķi attiecībā uz Krieviju un pēc tam kliegt,ka krievi ir visa sliktā iemiesojums....Amerikāņu' ''eksperti ''uzsvilpa-mūsējie uzreiz uz pakaļk
 • Alberts Dzintars
  0 0 0

  Alberts Dzintars

  Nu tagad Pabriks varees lekt no apeneem aaraa,pashi jenjkji redz izpeetiijushi.Un man nezkapeec rodas iespaids,ka Amerikaanji ir ar mieru ciiniities par savu demokraatiju liidz peedeejam latvietim,leitim un estam,bet vai mums to vajag?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl