Pētījums atklāj gaisa kvalitātes problēmas skolās

Komentāri

Skolas, kurās gaisa kvalitāte ir laba, ir mazākumā, liecina Pasaules Veselības organizācijas projekta ietvaros veikts pētījums, kura laikā gaisa kvalitāte mērīta 42 telpās 14 skolās visā Latvijā.

Kā vēsta raidījums LNT Top 10, laba gaisa kvalitāte ir 33% pārbaudīto klašu, bet pasliktināta gaisa kvalitāte reģistrēta 48% klašu. Savukārt 19% pārbaudīto klašu konstatēta slikta gaisa kvalitāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības nodaļas vadītāja Solvita Muceniece skaidro, ka dažās no pētījuma ietvaros pārbaudītajām klasēm gaisa kvalitāte ir ļoti slikta un tajās nav iespējams produktīvi mācīties.

 

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl