Pētījums: aptuveni puse Latvijā strādājošo saskārušies ar profesionālo izdegšanu

1 komentārs
Pētījums: aptuveni puse Latvijā strādājošo saskārušies ar profesionālo izdegšanu
Foto: f64

Pēdējā gada laikā Latvijā aptuveni puse strādājošo saskārušies ar profesionālu izdegšanu. Proti, nonākuši situācijā, kad slodze un stress traucē miegu, neļauj koncentrēties, rada konfliktus un nepatiku pret darbu.

Šādu – diezgan bēdīgu ainu – iezīmē Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta pētījums. Šīs problēmas risinājums gan nebūtu jāgaida no valsts, tas galvenokārt ir darba devēju un darba ņēmēju pašu rokās.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts jau ilgāku laiku cenšas pievērst sabiedrības uzmanību profesionālajai izdegšanai, ar kuru saskārusies aptuveni puse Latvijā strādājošo. Problēmas ar miegu, pārslodze, nepatika pret darbu, straujas garastāvokļa maiņas un konflikti – daudzi stresu mazina, regulāri lietojot alkoholu. Šādu ainu atklāj institūta pētījums.

Tāpat būtiska problēma ir cilvēku nevēlēšanās stāstīt, ka viņi saskaras ar problēmām. 47% respondentu atzinuši, ka savam darba devējam nevarētu pastāstīt, ka piedzīvo profesionālo izdegšanu.

Lai šiem jautājumiem pievērstu uzmanību, Rīgā, “Berga Bazārā”, atklāta izstāde “Izdeg-Tie”. Vides objekta pamatā ir vairākas tilpnes ar oglēm, pie kurām ir vairāku Latvijas speciālistu stāsti par profesionālo izdegšanu – ar to saskaras visdažādākā aroda pārstāvji.

Institūta vadītāja Dace Helmane stāsta, ka gadu no gada pieaug to darbinieku skaits, kas strādā ilgas stundas, bet rezultāti izpaliek. Attiecīgi – runa nav tikai par sabiedrības emocionālu un fizisko labsajūtu, bet arī biznesa vides konkurētspēju.

Lielāku artavu situācijas risināšanā sagaida no uzņēmējiem, nevis valsts institūcijām.

Līdz ar šo prezentāciju atklāta Atbildīga biznesa nedēļa, kurā gan darba devējus, gan ņēmējus rosinās atklātāk runāt par šīm problēmām.

1 komentārs