Pēteris Apinis: no jaunā koronavīrusa pirmie nomirs smēķētāji

11 komentāri
Pēteris Apinis: no jaunā koronavīrusa pirmie nomirs smēķētāji
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Lielākā daļa cilvēku jauno koronavīrusa infekciju pārslimos, neuzzinājuši, ka pārslimo tieši šī vīrusa infekciju, taču nomirs smēķētāji, uzskata ārsts, bijušais Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

Apinis plašā izklāstā par jaunā koronavīrusa izplatību norāda – pieredze liecinot, ka koranovīruss ir nāvējošs vecākiem vīriešiem, vecākiem par 55 gadiem, kas ir smēķētāji, un kam jau no smēķēšanas ir hroniska obstruktīva plaušu slimība. Šajā gadījumā vīruss ir tikai nāves paātrinātājs, bet ne iemesls.

Apinis uzskata, ka vainīgais pie šā pacienta nāves ir tabakas ražotājs un izplatītājs, bet Latvijā – arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), “kas ir kategorisks visu smēkēšanas ierobežojumu ienaidnieks,” pauž Apinis.

Viņš arī pārmet tagadējais Pensionāru federācijas vadītājai Aijai Barčai (ZZS), “kas būdama kaislīga smēķētāja un Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja, gadiem ilgi cīnījās pret jebkādām aktivitātēm tabakas ierobežošanā,” uzskata Apinis.

Pēteris Apinis tādēļ brīdina, ka jaunais koronavīruss smēķētājiem ir nāvējošs. “Ir pienācis laiks atmest smēķēšanu. Atmešana attiecas arī uz jaunajām nikotīnu saturošām un nesaturošām ierīcēm, no kurām ar smalku sejas izteiksmi dūmus pūš jaunietes un jaunieši, kas šo smēķēšanu nepareizi uzskata par “veipošanu”. Tieši pseidoveipošana jaunajam vīrusam rada plašu ceļu uz plaušām, bet pacientam – uz mūža mājām,” skarbi norāda Apinis.

11 komentāri