Komentāri
“Pērtiķa Sema” vietā Kronvalda parkā rotājas 40 afrikāņu maskas – notiek gatavošanās “Staro Rīga”
Foto: Jānis Zvērs

Rīgā notiek intensīva gatavošanās gaismas festivālam “Staro Rīga”, kas sāksies jau 17. novembrī.

Kronvalda parku rotā četrdesmit identiskas afrikāņu maskas. “Staro Rīga” mājas lapā norādīts, ka tās “atceļojušas no Āfrikas vidienē apslēptā Bvindi (Bwindi) Nacionālā parka un tumsā atgādina nelielus monolītus. Rituāla īpašā maģija atdzīvojas mirklī, kad maskas tiek īpaši izgaismotas, vienlaikus atskaņojot Centrālāzijas Tuva cilts tradicionālo mūziku un tā radot rimtas dejas ilūziju.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat arī tiek norādīts, ka Āfrikas maska ir izsenis kalpojusi par vidutāju starp cilvēkiem un pārdabiskiem spēkiem. Instalācija īpaša kļūs brīdī, kad gaisma un skaņa mijiedarbosies.

Kronvalda parka instalācijas iepriekš radījušas dažādas atsauksmes. Kopš pagājušā gada septembra parkā atradās pilsētvides instalācija “Pērtiķis Sems”, bet oktobrī tā tika nogādāta uz bērnu izklaides parku “Avārijas brigāde” Lēdmanes pagastā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl