Pērnā gada labākās spēles Latvijā saņēmušas apbalvojumu

Pievienot komentāru
Pērnā gada labākās spēles Latvijā saņēmušas apbalvojumu
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Svinīgā tiešsaistes ceremonijā trešdien apbalvoti “Latvijas spēļu gada balvas 2020” laureāti, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijā.

“Latvijas spēļu gada balva” tika pasniegta sesto gadu un uzvarētāji noteikti astoņās nominācijās.

Nominācijā “Gada spēle 2020” par uzvarētāju atzīta uzņēmuma “Simdevs” izstrādātā spēle “Area 86”. Šī spēle atzīta arī par pagājušā gada labāko datorspēli un uzvarēja arī kategorijā “Labākais geimplejs”.

Kategorijā “Labākā džemu spēle” uzvarēja spēle “ShroomPunk”, kas izstrādāta spēļu izstrādes maratonā “Global Game Jam”. Kategorijā “Labākā mūzika un skaņa” par uzvarētāju atzīta uzņēmuma “Estoty” izstrādātā spēle “Agent Action”, bet kompānijas “Brightdawn Entertainment” izstrādātā spēle “A Walk in The Woods” novērtēta kā spēle ar labāko grafiku.

Vienlaikus par pagājušā gada labāko konsoļu spēli atzīta “Coldwild Games” spēle “Merchant of The Skies”, bet labākā 2020.gada viedtālruņa spēle bijusi “Estoty” izstrādātā “Agent Action”,

Tāpat apbalvots gada cilvēka titula ieguvējs, kas šoreiz bija “Estoty” līdzdibinātājs un vadītājs Guntis Pontags.

Kā norādīja asociācijā, šogad izteikti kopumā uz nominācijām spēcīgākas mobilās spēles, kā iepriekšējos gados, kad dominēja pamatā galda datorspēles.

Uzvarētājus noteica Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas atlasītie žūrijas locekļi starp kuriem bija spēļu dizaineris, viens no “Next Level” līdzdibinātājiem Andrejs Kļaviņš, uzņēmuma “Monetizr” līdzdibinātājs Mārtiņš Bratuškins, uzņēmuma “Beetroot Lab” līdzdibinātājs Dāvis Ziediņš, galda spēļu uzņēmuma “Brain Games” vadītājs un īpašnieks Egīls Grasmanis, kā arī uzņēmuma “MadSword” dibinātājs Andrejs Peļipenko. Tāpat žūrijā bija uzņēmuma “Kolibri Games” tehniskais produktu menedžeris Jāzeps Rutkis, balss aktrise (tādām spēlēm kā “God of War 4”, “Final Fantasy”, “World of Warcraft”) Laila Berzins, Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas un uzņēmuma “bool” dibinātājs Elviss Strazdiņš un video spēļu dizaineris, kazino spēļu izgudrotājs Gunnars Kloviss.

“Latvijas spēļu gada balvu” organizē 2014.gadā dibinātā Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija. Tās mērķis ir sniegt atzinību gan uzņēmumiem, gan individuāliem spēļu izstrādātājiem, novērtējot to veikumu un uzsverot viņu ieguldījumu Latvijas spēļu industrijas attīstībā.