Komentāri
Pērn par nepareizu auto novietošanu sodīti teju 6000 autovadītāji
FOTO: LETA

Šodien, 25. februārī, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdes laikā tika aktualizēts jautājumi par transportlīdzekļu novietošanas problēmām Rīgas pilsētas iekšpagalmos, kas ir viena no pēdējā laika aktuālākajām rīdzinieku problēmām nepietiekamā autostāvvietu skaita dēļ.

Autovadītāji daudzdzīvokļu māju pagalmos savu auto nereti novieto zālienā vai uz ietves, tādējādi bojājot apstādījumus, traucējot citiem iedzīvotājiem brīvi piekļūt savām kāpņu telpām, kā arī, sakarā ar to, ka iekšpagalmu ceļi starp mājām ir šauri, nereti nepareizi novietotas automašīnas bīstami aizšķērso piekļuvi izsaukuma adresei Neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju transportam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iedzīvotāju viedokļi jautājumā būtiski atšķiras – auto īpašnieki automašīnas labprātāk atstāj tuvāk dzīvesvietai, uzskatot, ka tas ir drošāk un bez papildu maksas, savukārt otra iedzīvotāju daļa, jo īpaši pirmo stāvu iedzīvotāji, saskaroties ar apgrūtinājumu pārvietoties, gaisa piesārņošanu un traucējošām signalizācijas skaņām, par nepareizi novietotām automašīnām informē policiju.

2015. gada laikā Rīgas pašvaldības policija daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos konstatējusi 5827 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Visos gadījumos informāciju par traucējoši novietotām automašīnām snieguši iedzīvotāji.

4978 gadījumos pārkāpumi konstatēti, policijai reaģējot uz iedzīvotāju izsaukumiem, 849 gadījumos pārkāpumi konstatēti apsekojot iedzīvotāju iesniegumos norādītās adreses. Veicot apsekošanas namu iekšpagalmos, policija fiksējusi arī 304 pamestas un četras meklēšanā izsludinātas automašīnas.

Kā liecina policijas rīcībā esošā informācija, visbiežāk transportlīdzeklis pārkāpuma vietā bijis novietots, kur attālums starp pretējo brauktuves malu un novietoto transportlīdzekli ir mazāks par 3 metriem, kas būtiski apgrūtina citu transportlīdzekļu pārvietošanos un operatīvā transporta caurbraukšanu.

Tikpat bieži transportlīdzeklis tiek novietots uz ietves tā, ka tas traucē gājējiem, jo īpaši gados veciem cilvēkiem, māmiņām ar bērnu ratiņiem un invalīdiem. Pārējos izsaukumu gadījumos transportlīdzekļi stāvēšanai novietoti aizliedzošās ceļa zīmes darbības zonā, kā arī apstādījumos.

Problēmas risinājums meklējams jautājumā iedziļinoties visām ieinteresētajām pusēm, kopā lemjot par iespējamiem un abu pušu iedzīvotājiem pieņemamiem iekšpagalmu pārbūves un sakārtošanas risinājumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl