Komentāri
Pērn KNAB sācis lietvedību 147 administratīvā pārkāpuma lietā
FOTO: LETA

Pērn, veicot pārbaudes par likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā paredzēto valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu un konstatējot administratīvā pārkāpuma pazīmes, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 147 gadījumos sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

Konstatējot likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu, 2013.gadā ar naudas sodu kopumā sodītas 76 valsts amatpersonas, piemērojot sodu 5 595 latu (7 960,97 eiro) apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mazinājies to valsts amatpersonu skaits, kuras sauktas pie administratīvās atbildības un ir vadošas amatpersonas – valsts un pašvaldības iestāžu vadītāji vai vadītāju vietnieki, kapitālsabiedrību valžu locekļi, kuri galvenokārt veikuši amatpersonas funkcijas interešu konflikta situācijā vai aizliegti savienojuši amatu. 2013. gadā tie bija 17%, bet 2012. gadā – 28%.

Sestā daļa konstatēto administratīvo pārkāpumu saistīta ar valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, proti, valsts amatpersonas veikušas ar savu amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības, kurās pati valsts amatpersona, viņas radinieki vai darījuma partneri bijuši personiski vai mantiski ieinteresēti.

2013.gadā 9% no konstatētajiem administratīvajiem pārkāpumiem bijuši par likumā paredzēto ierobežojumu rīkoties ar valsts vai pašvaldību mantu neievērošanu (2012. gadā – 1%).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl