Pēkšņu izmaiņu aizsardzības budžetā nebūs

1 komentārs

Reaģējot uz NATO ģenerālsekretāra sarunu ar jaunievēlēto prezidentu Donaldu Trampu, Latvijas premjers Māris Kučinskis neuzskata, ka mums tagad būtu jāsper pēkšņi soļi. Viņš nedomā, ka aizsardzības budžets 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta būtu jāsasniedz jau nākamgad.

Koalīcijas padomē, kas pirmdien tieši skatīja dažādus priekšlikumus izmaiņām nākamā gada valsts budžetā, vispār pat netika pieminēts aizsardzības budžeta straujāks palielinājums. Premjers norādīja’, – NATO ģenerālsekretāra teiktais pēc sarunas ar Trampu nav domāts kā ultimāts Latvijai apmaiņā pret aizsardzību.

Māris Kučinskis, Ministru prezidents (ZZS)

Es pat neesmu pārliecināts, ka mēs, pēkšņi saņemot papildu 80 miljonus, varētu pēkšņi apgūt šo naudu. Mēs ejam ļoti plānveidīgi. Pilnīgi šķiet, ka visi šie argumenti no mūsu puses būs saprātīgi, ja arī tāds jautājums paceļas.

Latvija turēsies pie līdzšinējā plāna – nacionālais aizsardzības budžets vajadzīgos 2% no iekšzemes kopprodukta apmēra sasniegs 2018. gadā. Lai arī viss nākamais gads būs zem vajadzīgā līmeņa, premjers uzskata, – NATO un ASV kā stratēģiskais partneris izprot mūsu pakāpenisko virzību.

Arī Austrumeiropas politisko pētījumu centra eksperts neuzskata, ka NATO ģenerālsekretāra paziņojums pēc sarunas ar Trampu būtu jāvērtē kā pirksta kratīšana Baltijas valstīm un Latvijai.

Kamēr vieni uzskata – pēkšņi jau uz nākamo gadu palielinot aizsardzības budžetu varētu izsludināt dažādu iepirkumu konkursus, tikmēr ir viedoklis – cerētā rezultāta var arī nebūt.

Temats par Latvijas nepietiekamo budžetu aizsardzībai aktualizējās ASV jaunā prezidenta Trampa priekšvēlēšanu kampaņā. Uz jautājumu, vai ASV sniegtu palīdzību NATO dalībvalstīm, kurām uzbruktu Krievija, Tramps sacīja, – aizsardzība pienākas tikai tiem sabiedrotajiem, kuri veic solidāru finansiālo ieguldījumu.

TOP komentāri

  • Rihards
    0 0 0

    Rihards

    Man kā nodokļu maksatājam ir milzigs kauns, ka mēs nepildam savus solijumus. Ja minimālais 2% tad tā arī jādara. Ko nozimē nevarēsim apgūt papildus finansējumu? Tas ir joks, premjer?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl