Pēdējās septembra dienas būs vēsas, naktīs gaidāmas salnas

Komentāri
Pēdējās septembra dienas būs vēsas, naktīs gaidāmas salnas
FOTO: LETA

Septembra izskaņā laikapstākļus virs Latvijas noteiks plašs anticiklons ar centru virs Dānijas, līdz ar to mākoņu daudzums pakāpeniski samazināsies, un lielākajā teritorijas daļā nokrišņi nav gaidāmi, vien dažviet kāds atsevišķs gubu-lietus mākonis atnesīs nelielu īslaicīgu lietu.

Tuvākajās dienās, pūšot ziemeļu puses vējiem, Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa, līdz ar to naktī gaisa temperatūra daudzviet pazemināsies līdz +1/+6 grādiem, dažviet, galvenokārt Vidzemes augstienē, gaidāmas arī salnas līdz 0/1 grādiem, bet dienā gaiss iesils vien līdz +11/+15 grādiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr jau oktobra pirmajās dienās pāri Skandināvijas ziemeļiem virzīsies dziļš ciklons ar mākoņu un nokrišņu zonu, kas arī Latvijas austrumu daļā atnesīs īslaicīgu lietu. Saistībā ar šo ciklonu pastiprināsies arī rietumu puses vējš, Kurzemē un Vidzemē brāzmās sasniedzot 15-16 m/s.

Nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā, pastiprinoties anticiklonam virs Dienvideiropas un vējam iegriežoties no dienvidrietumiem, dienvidiem, uz Latviju atkal tiks atnesta siltāka gaisa masa, līdz ar to naktīs gaisa temperatūra nebūs zemāka par +7/+12 grādiem, bet dienā, uzspīdot saulei, gaiss iesils līdz pat +15/+19 grādiem.

Laika ziņas

Lasi vēl