Pēdējās nedēļās sarūk pirmo pret Covid-19 poti saņēmušo cilvēku skaits

2 komentāri

Skaitļi rāda, ka interese vakcinēties cilvēku vidū vairs nav tik liela kā sākotnēji. Kāds ir atbildīgo dienestu plāns vakcinēšanas tempus atkal kāpināt, stāsta TV3 Ziņas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka, lai gan pagājušajā nedēļā sapotēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, absolūtais vairums no viņiem saņēmuši otro vakcīnas devu. Tikmēr to iedzīvotāju skaits, kuri steiguši saņemt pirmo poti, sācis būtiski sarukt.

Nedēļā no 17. līdz 23. maijam pirmo devu saņēma 44 000, bet vēl nedēļu iepriekš – 36 000 iedzīvotāju.

Lasi vēl – Pavļuts: Tiek diskutēts par atvieglojumiem cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu

Lai no jauna kāpinātu iedzīvotāju interesi, Vakcinācijas birojs gatavo jaunas aktivitātes.

”Mēs strādājam pie tā, ka būs iespēja vakcinēties lielajos tirdzniecības centros. Mēs aizvien lielāku akcentu liksim uz izbraukuma vakcināciju. Jau tuvākajā laikā ir plānotas vairākas kampaņas, gan informēšanas kampaņa, kampaņa krievvalodīgajiem medijiem, gan uz vakcināciju mudinoša reklāmas kampaņa,” stāsta Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Potēšanos tirdzniecības centros varētu sākt tuvāko divu nedēļu laikā. Tas varētu stimulēt pagaidām kūtrākos – Latgales iedzīvotājus.

”Attiecībā uz Latgali mēs tuvākajā laikā plānojam pilnīgi atsevišķu kampaņu, kas ir vērsta uz Latgales medijiem un Latgales kopienu iesaisti cilvēku informēšanā, apzināšanā un aicināšanā,” skaidro Juhņēviča.

Aizvadītajā vasarā situācija bija līdzīga kā tagad. Saslimstības rādītāji uzlabojās, un vairāk vai mazāk ierobežojumu nebija. Tomēr rudenī piedzīvojām dramatisku slimības pieaugumu. Epidemiologi atgādina, ka tas, kā dzīvosim rudenī, būs tiešā mērā atkarīgs no pašu rīcības.

”Tā izplatība būs tik plaša, cik sabiedrībā nebūs vakcinēti sabiedrības locekļi un cilvēki. Ja kolektīvā imunitāte pieaug, tad vīrusa pacēlums būs ar samazinājuma tendenci,” stāsta Slimību profilakses un kontroles (SPKC) centra pārstāve Ilze Arāja.

Tas parādās arī statistikas datos. Piemēram, ja vēl janvārī un februārī sociālā aprūpes centros reģistrēja vidēji 700 jaunus saslimšanas gadījumus nedēļā, tad pēc vakcinēšanās šie rādītāji ir zem 100.

Līdz šim vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši vairāk nekā 500 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu noslēguši gandrīz 350 000 iedzīvotāju. Jāatzīmē gan, ka kolektīvās imunitātes nodrošināšanai tas ir krietni par maz.

2 komentāri