Pēdējās diennakts laikā Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl 23 cilvēkiem, kopumā saslimuši – 244

10 komentāri
Pēdējās diennakts laikā Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl 23 cilvēkiem, kopumā saslimuši – 244
AP / SCANPIX

Koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl cilvēkiem 23, tādējādi kopumā saslimušo skaits sasniedzis 244 , ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Iepriekšējā diennaktī veikti 817 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, savukārt līdz šim Latvijā kopā izmeklējumi personām ar aizdomām par Covid-19 veikts jau vairāk nekā 10 tūkstošiem iedzīvotāju. Kopumā veikti 10613 testi.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksta, ka stacionāros patlaban ārstējas 16 Covid-19 slimnieki un neviens no viņiem nav smagā stāvoklī.

Jau ziņots, ka šonedēļ epidemiologiem negūstot informāciju par vairāku jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, speciālisti atzinuši, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka daži ar Covid-19 inficēti cilvēki nav norādījuši uz to, ka bijuši ārzemēs vai viņiem bijis kontakts ar kādu jau ar Covid-19 inficējušos vai ārzemēs bijušu cilvēku.

”Ir pierādījumi, ka koronavīrusa transmisija notiek Latvijā. Šī informācija jāuzņem nopietni. Inficēties var arī sabiedrībā,” akcentēja SPKC speciālists.

Lasi vēl: Latvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā

Tāpat jau vēstīts, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanās dēļ līdz 14. aprīlim Latvijā ir izsludinātais ārkārtējais stāvoklis. Taču tas noteikti būs jāpagarina, šādu nostāju aģentūrai pauda Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, profesors Uga Dumpis.

Vaicāts, vai Latvijā jau tagad vajadzētu ķerties klāt pie stingrākiem ierobežojumiem sabiedrībai, infektologs norādīja, ka pagaidām inficēto skaita pieaugums ir samērā līdzsvarots, tādējādi patlaban nav iemesla ieviest vēl kādus drošības pasākumus. ”Tomēr ārstniecības iestādēm jābūt vēl augstākā gatavībā uzņemt pacientus,” ir pārliecināts infektologs.