Pēdējā diennaktī konstatēti 12 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi

8 komentāri
Pēdējā diennaktī konstatēti 12 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
ZUMAPRESSS / SCANPIX

Pēdējā diennaktī konstatēti 12 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, savukārt līdz šim valstī kopumā noteikti 589 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Pagājušajā diennaktī arī veikti 1422 testi, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 25 458 analīzes.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka patlaban 38 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 35 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs –  ar smagu slimības gaitu.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Kā vēstīts, SPKC eksperts Jurijs Perevoščikovs pirmdien norādīja, ka pēc saslimšanas datiem, mēs izskatāmies labāk nekā vairums Eiropas valstu. Liels izmeklējumu apjoms sniedz iespēju konstatēt vieglus saslimšanas gadījumus, turklāt savlaicīgi tika veikti nepieciešamie drošības pasākumi, viņš teica.

Viņaprāt, saglabājot stingru monitoringu, varētu domāt par konkrētu drošības pasākumu mīkstināšanu. Epidemiologs gan atzina, ka drošības pasākumu mīkstināšana nenozīmētu ārkārtējās situācijas atcelšanu. Vaicāts par tās potenciālo pagarināšanu, Perevoščikovs sacīja, ka, viņaprāt, “tā būtu jāturpina vismaz trīs nedēļas.

Ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam.

Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele (AP) otrdienas preses konferencē sacīja, ka “es ceru, ka mums izdosies līdz Jāņiem tikt galā ar Covid-19, un Lieldienu šūpošanos mēs ar lielu prieku varēsim īstenot vēlāk vasarā”.

“Lūdzu, neļaujamies pavasara eiforijai un strikti izpildām epidemioloģiskos nosacījumus – distancēšanos, higiēnu, divu metru distances ievērošanu un publisku pasākumu neapmeklēšanu,” aicināja Viņķele, “šī ir tā reize, kad pieticīga latviešu piesardzība – “nevajag vēl sapriecāties” – tiešām ir vietā”.

Pēc Viņķeles paustā, patlaban noteiktie drošības pasākumi netiks mīkstināti. “Pieņemam to kā realitāti, ka līdz 12. maijam turpinām pašreizējos ierobežojumus,” pauda ministre, norādot, ka “šobrīd nav arī nepieciešamības tos pastiprināt”.