Pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izskatīšana atkal atlikta

Komentāri

Pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izskatīšana atkal atlikta. Ministri pirmdien, 13. novembrī, nolēma vēl divas nedēļas turpināt diskusijas.

Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais grafiks paredz palielināt zemākās pedagogu algas sākumā par 30 eiro mēnesī, bet vēlāk par 70 eiro. Līdz 2022. gada beigām zemākā likme sasniegtu 900 eiro mēnesī. Pret šādu grafiku kategoriski iebilda Finanšu ministrija, skaidrojot, ka šādam algu palielinājumam nav naudas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas ierosinājuma, divu nedēļu laikā  būs jāsagatavo reāls plāns. Tikmēr pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga neslēpa sašutumu, ka lēmums par skolotāju algas palielināšanu atkal atlikts.

Pēc tagadēja grafika nākamgad pedagogu darba samaksas pieaugumam papildus būtu nepieciešami desmit miljoni eiro, 2019. gadā – 34 miljoni, bet 2022. gadā – 100 miljoni eiro. Sākotnēji bija paredzēts daļu finansējuma rast optimizējot skolu tīklu.

Tomēr Saeima noraidīja ministrijas piedāvājumu noteikt minimālo skolēnu skaitu arī pamatskolas vecākajās klasēs – no 7 līdz 9, kā arī uz gadu atlikta internātu tīkla reforma.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl