Pedagogu algu reformai meklēs papildu finansiālos resursus

2 komentāri
Pedagogu algu reformai meklēs papildu finansiālos resursus
FOTO: LETA

Ministru prezidenta Māra Kučinska pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Izglītības ministriju pārskatīt izstrādāto pedagogu atalgojuma modeli.  ZZS uzskata, ka izglītības ministram Kārlim Šadurskim būtu jāreaģē uz Pierīgas un kultūras jomas skolotāju neapmierinātību.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis akcentēja, ka reformas reformas rezultātā 14 pašvaldībās pedagogu atalgojums varētu samazināties. Tostarp arī Pierīgas novadi. Turpretim algas pieaugums gaidāms aptuveni 100 pašvaldībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ZZS gan uzskata, ka pedagogu atalgojuma modeli vajadzētu pārskatīt. ZZS uzskata – nebūs tā, ka reformas rezultātā visi būs laimīgi, tomēr uz Pierīgas skolotāju un kultūras jomas skolu pasniedzēju neapmierinātību būtu jāreaģē. Lai nodrošinātu pedagogu algas sekmīgāku ieviešanu, nozares ministrs ar premjeru pārrunājuši iespēju par papildu finansējuma piesaisti.

Premjers arī uzskata, ka Izglītības ministrijai sadarbībā ar vietvarām jāmeklē risinājumu pirmsskolas pedagogu algas palielināšanai jau no šā gada septembra. Neapmierinātību par atalgojuma modeli joprojām pauž skolotāju arodbiedrība.

Viņu aprēķini liecina, ka pēc reformas ieviešanas ienākumu kritumu izjustu vairāk pašvaldībās, nekā norāda ministrijā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl