Pedagogi neizpratnē par izdienas pensiju jautājuma atlikšanu

Sporta skolotāji un bērnudārza audzinātāji ir neizpratnē par jaunās Saeimas deputātu lēmumu nevirzīt tālākai izskatīšanai likumprojektu par viņu izdienas pensijām. Nav skaidrs arī, kas tālāk notiks ar šo priekšlikumu, kas Saeimā tika skatīts gadiem ilgi.

Atpakaļ uz rakstu

9 komentāri

 • X

  X

  Bērnudārzos bērni ir veikli,diez vai pāri 60 gadiem visas skolotājas var noķert un siles grupās daudz jālokās .,jāņem klēpī....
 • Skolotāja

  Skolotāja

  Esmu skolotāja jau 43 gadus. Tiešām jūtos izsmelta gan fiziski, gan emocionāli, jo šis darbs prasa ne tikai darbu skolā, bet arī lielu darba slodzi mājās, lai kvalitatīvi sagatavotos mācību stundai. Uzskatu, ka, ja darba stāžs ir 40 gadi darbā ar skolēniem, ir jāļauj skolotājam doties izdienas pensijā, ja tāda ir viņa vēlme, daudz tādu skolotāju nebūs, jo jāpelna pensija, skolotāji nav jādala, kuru mācību priekšmetu viņš māca.
 • filips-72

  filips-72

  ....vai nebūs pārāk amizants skats ,......62,...63...65.g. veca p/i/i audzinātāja , ar salīkušu muguru un atbalstam ,,štoku '' pie rokas ,mēģina savas grupiņas divgadīgos ,vai trīs gadīgos audzēkņus pa kāpnēm dabūt augšā , pēc pastaigas brīvā dabā ! Nepateicu , arī lejā pa kāpnēm ,lai dotos pastaigā viņi visi bija jānovada .! Tad nu patiešām vajadzētu ,tā kā pārkvalificēties .Bērnu dārzā par
  sētniecēm , pavārēm , nakts sardzēm . Vienīgi ,kur likt šo profesiju pārstāvjus ,kuri
  visu laiku bija strādājuši .............
  • Vai tiešām

   Vai tiešām

   62 gados vesels cilvēks ar ''štoku'' nestaigā!!! Man ir 62 un esmu skolotāja! Nevajag pārspīlēt! Ja runa par sporta skolotājiem - piekrītu, tur varētu būt grūtāk... starp citu, bērnudārza bērniem omītes patīk...drīzāk skolā visi vēlas jaunas, skaistas...varētu būt arī gudras...
  • ...

   ...

   Manai vecmāmiņai ir 68, vēl aktīvi strādā, katru dienu min 8 stundas, brauc uz darbu ar riteni visos laikapstākļos un brīvdienās pamanās vēl paceļot un citas pilsētas apskatīt. Kas par murgu, ka 65 gados ar štoku jāstaigā?
   Ja cilvēks nav piepe un nesēž caurām dienām dzīvoklī, aktīvi kustas, kaut ko dara tad līdz 70gadiem vēl ir gana spēcīgs un izturīgs. Protams nerunāju par tādiem vecākiem cilvēkiem kuriem ir kādas nopietnas slimības.
 • Vija

  Vija

  Par kādu izdegšanas sindromu skolotāji runā? Nevienā profesijā nav tik daudz brīvdienu kā skolotājiem! Pa nedēļai pavasarī ,rudenī, ziemas brivlaiks un vēl cik mēneši vasarā!! Vai ar to vēl nepietiek lai atpūstos? Vai tiešām jāpalielina vēl vairāk darbaspējīgu pensionāru skaits? Tad jau jāiziet visiem tiem ielās,lai pieprasītu to pašu,kuri strādā smagu fizisku darbu jebkuros laika apstākļos laukā.Skolotāju profesija jau nu noteikti nav tā?kurai būtu jābut izdienas pensijai.Valdībai pirms kam tādam piekrist vajadzētu padomāt,ka drīz jau valstī būs tikai pensionāri,pie tam darbspējīgi,kurus citiem būs jāuztur.
  • Guntis

   Guntis

   Nu nav jau skolotājam vecumā viegli. Bet kā ar celtniekiem? Tim, kuriem tagad 60+. Lielāko mūža daļu strādājuši bez kādām darba drošības normām. Cel tik 50, 60 vai pat 90 kg smagas pakas. Pēdējos gados sākts ievērot kādas normas. Bet vecajiem no tā vairs labāk nepaliek. Muguras, ceļgali sāp. Darbs jau kļūst par mocību. Ko var darīt? Jāmeklē darbu, kas vēl pa spēkam.
  • ..

   ..

   Īsti jau mēnešiem vasarā nav vis - cik daudz laika aiziet dokumentu rakstīšanai +obligāti kursi +parādnieki ("vasaras darbi") +skolas remonti, kārtošana.. Arī ziemas, rudens, pavasara brīvlaikā neviens neļauj vismaz daļu dienu neiet uz skolu. Mācību sagatavošana prasa daudz vairāk kā "pa gabalu redzamais" darba laiks. Nē, nē - kāda gan izdegšana, dien dienā ar pilnīgi izlaistiem bērniem strādājot, mēģinot panākt lai tie par cilvēkiem izaug.. (nesatraucaties, neesmu skolotāja un neplānoju būt)
 • Aisma

  Aisma

  Pilnīgi pareizi, ka atliek. Kas atkal par izredzētajiem, kam atkal kādas atlaides. Ja nevar tad jāiet meklēt kāds vieglāks darbiņš. Citās profesijās jau ļoti vienkārši nostrādāt līdz tiem 65 gadiem. Cik cilvēkus neatlaiž, jāpārkvalificējas un jāmeklē cits darbs, tas nav viegli, bet varbūt beidzot mēs varētu būt visi vienādi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!