Pedagogi dod politiķiem mēnesi laika; septembrī ir gatavi beztermiņa streikam

6 komentāri

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) dod politiķiem mēnesi laika, lai mutiski dotie solījumi celt algu no šā gada 1. septembra tiktu ierakstīti arī normatīvajos aktos.

Ja tas netiks paveikts, skolotāji jau 2. septembrī ir gatavi sākt beztermiņa streiku, kura laikā pedagogi negatavojas pieskatīt bērnus. Streiku paredzēts pārtraukt tikai tad, ja tiks pildīti iepriekš dotie solījumi par algu celšanu.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga LNT Ziņām atzina, ka padomē, kurā trešdien, 17. aprīlī, pieņemts šāds lēmums, bijuši arī biedri, kas vēlējās brīdinājuma streiku rīkot jau maijā.

Jau ziņots, ka šā gada valsts budžetā rezervēta nauda skolotāji algas zemākās likmes celšanai no šā gada 1. septembra pie nosacījuma, ka nozarē tiek veiktas reformas.

Tikmēr otrdien Nacionālās trīspusējās padomes sēdē, lemjot par valdības rīcības plānu, bija paredzēts, ka iepriekš apstiprināto skolotāju algu celšanas grafiku sāk nodrošināt tikai no 2020. gada.

Pēc LIZDA aizrādījumiem, IZM atzina, ka pieļauta tehniska kļūda.

TOP komentāri

 • S
  +1 +1 0

  S

  Būvniecibā minimālā alga būs tāda, par kuru pedagogi(bieži vien maģistri) ar zobiem un nagiem cīnās, ka varbūt kādreiz tāda būs...
 • Richard Stahlberg
 • Zoya Polynova
  0 0 0

  Zoya Polynova

  Ещё все сантехники могут начать забастовку. Как вам?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl