Komentāri
Pēc vairāku mēnešu dīkstāves atsākusies vērienīgā Stradiņa slimnīcas būvniecība
FOTO: LETA

Pēc vairāku mēnešu dīkstāves atsākusies vērienīgā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecība, ceturtdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Slimnīcas sestajā blokā būvniecības darbi notiek pilnā sparā jau otro nedēļu, tur tiek betonēts otrā stāva pārsegums. Patlaban darbi notiek jauna būvdarbu vadītāja uzraudzībā – ”Re&Re” un ”Skonto” apvienība ”SBRE” to uzticējis Valdim Kokam. ”Pirms tam mums bija šajā blokā jāveic maznozīmīgas lietas. Bija jāatjauno antikorozijas apstrāde atsevišķiem enkurblokiem un jākoriģē siltumizolācija atsevišķiem paneļiem,” stāstīja Koks.

Savukārt pirmajā un otrajā blokā vēl notiek defektu novēršana. Sākt to labošanu pirms divām nedēļām atļāva Rīgas būvvalde. Būvnieki plāno šos darbus pabeigt līdz jūnija pirmajai nedēļai.

Tai skaitā jālabo septiņas kolonnas, kurām bija konstatētas ievērojamas novirzes.  Taču lielāko sašutumu ekspertos izraisīja būvnieku pieļautā ūdens iekļūšana nesošajās konstrukcijās, kas sasalstot izpletās, deformējot sijas. Tādas tagad jāsalabo kopumā 18.

Vēl pilnībā jānomaina divi paneļi. Defektu labošana pēc vairāku mēnešu dīkstāves padarījusi neiespējamu iekļaušanos termiņos, un tas apdraud Eiropas Savienības 24 miljonu eiro finansējuma saņemšanu. Lai to nepieļautu, tiek mainīts projekta statuss. Tajā atskaites punkts nebūs tikai būvniecības pabeigšana un dažu iekārtu uzstādīšana. Stradiņa slimnīcas eksperti jau pabeiguši šī projekta pieteikuma izstrādi, un Veselības ministrijā iesniegs nākamnedēļ.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle norādīja, ka slimnīca no savas puses apņemas projektu pilnībā pabeigt 2017.gada 30.martā, taču būvniecības darbi jāpabeidz krietni ātrāk, ap 2016.gada vidu. Šobrīd paveikta vien trešā daļa darbu. Būvdarbu vadītājs lēš, ka tad, kad būvniecība tiks atjaunota pilnā apjomā, būvniecības pabeigšanai būs vajadzīgi 14 mēneši.

Lai nezaudētu Stradiņa slimnīcai jau piešķirtos 24 miljonus eiro, amatpersonām pārstrādātais projekts Eiropas Komisijā jāiesniedz līdz 30. jūnijam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl