Komentāri
Pēc vairāk nekā simts gadiem Latvijā pamanīts rets putns – nakts gārnis
Foto: Andy Morffew/Flickr

Latvijā pirmo reizi kopš 1901. gada atkal ir novērots nakts gārnis, turklāt tas ir tikai trešais šīs putnu sugas pārstāvja novērojums Latvijā, liecina informācija portālā Dabasdati.lv.

Nakts gārnis pamanīts vakar pēcpusdienā pie Bērzes upes Zemgalē. Putnu pamanījis putnu vērotājs Toms Endziņš. Vēlāk uz norādīto vietu devies arī kāds cits entuziasts, tomēr viņam izdevies tikai saklausīt putna izdotās skaņas, ko viņš raksturojis kā kvekšķus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmo reizi nakts gārnis Latvijā fiksēts 19. gadsimta beigās.

Nakts gārnis ir vidēja auguma gārņu dzimtas putns. Tā apspalvojums ir zilpelēks, pakausis un mugura melna, bet pavēdere gaišāka. Uz pakauša putnam ir divas garas, baltas spalvas. Latīņu valodā nakts gārnis tiek apzīmēts kā nakts krauklis – vārds sasaucas ar putna ķērcieniem, kas atgādina kraukļa ķērcienus. Šīs sugas putni ir aktīvi naktīs. Putni ir sastopami visos kontinentos, lielākoties Eiropas centrālajā un dienvidu daļā. Nakts gārņi ligzdo saldūdens un sālsūdenstilpju krastos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl