Pēc vairāk nekā 23 gadu ilgas darbības nolemts likvidēt LNT Ziņas

57 komentāri

Pēc vairāk nekā 23gadu ilgas darbības nolemts likvidēt Latvijas Neatkarīgo televīziju (LNT), kas ir vecākā komerctelevīzija Latvijā. Ziņas ēterā vēl būs redzamas līdz decembrim, bet LNT pārtrauks raidīt, sākot ar nākamo gadu.

Rit pēdējās nedēļas, kad savus skatītājus vēl uzrunā LNT ziņu komanda. Decembrī LNT Ziņas vairs nebūs redzamas, bet janvārī par vēsturi būs kļuvis arī trīs burtu salikums “LNT”. Latvijas Neatkarīgā televīzija tiks aizstāta ar jaunu kanālu “TV3 Life”. Tā ir daļa no pārmaiņām mediju grupā “All Media Baltics”, par kurām šodien paziņoja koncerna vadītājs Kristians Antings.

“Kā vienmēr, šādās situācijās ir gan labas, gan sliktas ziņas, jo ir darbinieki, kurus šīs izmaiņas ietekmēs. Bet no otras puses, tas parāda, ka mēs savu kompāniju sagatavojam nākotnei. Mēs esam investējuši jaunās platformās un paplašinām ziņu apjomu digitālajā vidē,” saka Antings.

Darbu turpinās LNT rīta raidījums “900 sekundes” un raidījums “Degpunktā”. Tie nākamgad būs skatāmi TV3. Tas tika darīts zināms vienlaikus ar paziņojumu par lēmumu likvidēt LNT Ziņas, kurās skatītājus no pirmās dienas uzrunājusi Ilze Dobele. 1.decembrī viņa no saviem skatītājiem arī atvadīsies.

“Es domāju, ka mēs esam daļa no Latvijas vēstures, pilnīgi noteikti. Jo vismaz es savu dzīvi un arī mūsu visa komanda esam veltījuši ziņām vairāk kā 20 gadus. Man varētu būt 25, tāds ceturtdaļgadsimts – skaista jubileja. Un es domāju, ka katram no mums tas ir bijis vairāk kā darbs. Tā ir zināmā mērā arī misija. Mēs esam bijuši klāt cilvēkiem visos notikumos, kas Latvijā šo gadu laikā ir notikuši. Un tie ir bijuši ļoti daudz un dažādi. Un es domāju, ka tieši tādi mēs arī paliksim atmiņā saviem skatītājiem kā komanda, kas ir noturējusies kopā, lai vai kas. Jo, es domāju, mums ir bijušas daudzas iespējas, ka mēs pašķīstu, bet tā nav noticis. Un tieši vērtības ir tās, kas mūs ir turējušas. Un es ļoti ticu, ka šīs LNT vērtības kaut kur noteikti parādīsies un tās nepazudīs,” pauž Dobele.

LNT ziņu likvidēšanu par desmitgades sliktāko notikumu Latvijas elektronisko mediju nozarē uzskata Latvijas Žurnālistu asociācijā. Tās vadītājas Artas Ģigas vērtējumā, informatīvā telpa tāpēc zaudē nozīmīgu daļu, kas bijusi svarīga viedokļu dažādības un vārda brīvības nodrošināšanā.

“Es uzskatu, ka tas ir sliktākais notikums, kopš “Dienas” pārdošanas oligarhiem. Varbūt, ka pat vēl sliktāks, tāpēc, ka toreiz mēs varējām vainot, ka tur ir politiska ietekme, politiska vēlme. Šeit ir vienkārši tā, ka pat īsti nav, ko vainot. Visi kopā līdz tai situācijai esam nonākuši. Ļoti slikti tas ir. Vecākā komerctelevīzija tiek slēgta un neko. Neko tu tur nevari padarīt. Vienmēr ir svarīgi, lai būtu vairāki domāšanas centri. Un LNT nešaubīgi viens no tādiem bija. Ja viss koncentrējas kaut kādas vienas grupas un vienu ideju lokā, protams, ka tas ir slikti, ne tikai ar hibrīdkaru. Mediji ir ļoti nozīmīgs Latvijas kultūrtelpas sastāvdaļa. Ja nav šīs latviskās kultūrtelpas, šīs valsts eksistēšanas pamati diezgan izirst,” norāda Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja.

Lai ziņas turpinātu raidīt TV3, koncerns “All Media Baltics” veido vienotu ziņu dienestu. Taču tas nozīmē arī darbinieku atlaišanu, kas jau ir sākusies. LNT Ziņas ēterā ir bijušas kopš 1996. gada un būs redzamas vēl līdz pirmajam decembrim.