Pēc “Trakajām dienām” lielveikalā “Stockmann” ar vēdera infekciju saslimst 50 darbinieki

14 komentāri

Pēc pagājušajā nedēļa notikušajām “trakajām dienām” lielveikalā “Stockmann” saslimuši aptuveni 50 veikala darbinieki, kuriem ir līdzīgi simptomi – caureja un vemšana. Darbiniekus “Trakajās dienās” ēdināja SIA “Baltic Restaurant Latvia”.

“Stockmann” par notikušo TV3 Ziņām atklāja, ka ikdienā visiem darbiniekiem ir pieejami ārpakalpojuma nodrošināti ēdināšanas pakalpojumi, bet pagājušās nedēļas nogalē veikala telpās strādājuši ap 800 cilvēku, no kuriem 50 bija līdzīgi saslimšanas simptomi.

Lielveikals nekavējoties esot veicis visas nepieciešamās analīzes sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), kā arī Slimību profilakses un kontroles centru(SPKC).  Pirmās analīzes neuzrādot darbinieku ēdināšanas produktu vainu. Tāpat arī tika akcentēts, ka darbinieki atveseļojas un šobrīd jaunu saslimšanas gadījumu nav.

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) skaidroja, ka svētdien, 6. oktobrī, saņemta informācija no “Baltic Restaurants Latvia” par saslimšanas gadījumiem universālveikala “Stockmann” darbinieku ēdināšanas blokā.

Tādējādi PVD veicis pārbaudi – noņemti nomazgājumu un pārtikas produktu paraugi laboratoriskām pārbaudēm, kā arī veikta pārbaude pie izejvielu piegādātāja, kur arī noņemti produktu un nomazgājumu paraugi.

PVD patlaban skaidro notikušā apstākļus un vēl nav skaidri zināms, kas ir bijis slimības ierosinātājs, jo PVD vēl gaida paraugu pārbaužu rezultātus. Līdz šim izmeklēta lielākā daļa paraugu, bet to rezultāti ir negatīvi. Pirmdien, 14. oktobrī, varētu būt zināmi atlikušo laboratoriskajām analīzēm nosūtīto paraugu rezultāti.

Darbinieku ēdināšanu nodrošina SIA “Baltic Restaurant Latvia”, kurš vēl nesen ēdinājis Siguldas bērnudārzu audzēkņus, no kuriem vairāki saslima ar zarnu infekciju.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pēc Siguldas pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem un saņemtajiem laboratorisko izmeklējumu rezultātiem secināja, ka Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu ēdinātājs SIA “Baltic Restaurants Latvia” savā darbībā ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus un nav nodrošinājis pietiekamu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanu, radot labvēlīgu vidi dažādu slimību ierosinātāju izplatībai.

14 komentāri