CVK aptur vēlēšanas Rēzeknes un Madonas novadā

0 Komentāru
CVK aptur vēlēšanas Rēzeknes un Madonas novadā
Attēlam ir ilustratīva nozīme (KASPARS KRAFTS, F64)

Reaģējot uz Satversmes tiesas (ST) šodienas spriedumu, kas atceļ Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma apturēt 5. jūnijā paredzētās pašvaldību vēlēšanas Rēzeknes novadā un Madonas novadā.

Nolemts arī Rēzeknes un Madonas novada pasta balsojumus iznīcināt, neatverot saņemtās aploksnes.

LETA jau vēstīja, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija 28. maijā pēc ST sprieduma nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektus par pašvaldību vēlēšanu Madonas un Rēzeknes novadā pārcelšanu uz 11. septembri un Varakļānu pievienošanu Madonas novadam.

Paredzēts lūgt šos likumprojektus pieņemt Saeimā pirmdien, 31. maijā.

Kā ziņots, ST vienā no lietām par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

ST secināja, ka likumdevējs nav ievērojis reformas mērķi un kritērijus, jo iekļāvis Varakļānu novadu jaunveidojamā Rēzeknes novadā, kurā nav valsts attīstības plānošanas dokumentos noteikta reģionālās vai nacionālās nozīmes attīstības centra. Savukārt Administratīvo teritoriju likuma pārejas noteikumos paredzēts Rēzeknes novada un Rēzeknes valstspilsētas sadarbības pienākums vienīgi atsevišķās jomās.

0 Komentāru