Skride: “Memory Water” sociāli atbildīga uzņēmuma statusu, iespējams, ieguvis nepamatoti

1 komentārs

Pamatīgs skandāls izcēlies saistībā ar raidījuma “Nekā personīga” publiskoto informāciju par to, ka pretrunīgi vērtētais uzņēmums “Memory Water”, kas savam produktam – dzeramajam ūdenim – piedēvē pārdabiskas īpašības, varētu būt nepamatoti saņēmis sociālā uzņēmuma statusu. Virkne institūciju tagad mēģinās izdarīt secinājumus, savukārt partijas “KPV LV” politiķiem nācās skaidrot, vai šeit nav darīšana ar speciālu labvēlību, kas izrādīta partijas sponsoram.

“Nekā personīga” sižetā, kurā tika atklāts, ka pretēji ekspertu lemtajam ”KPV LV” atbalstītājs ”Memory Water” iegūst sociālā uzņēmuma statusu partijas pārvaldītajā Labklājības ministrijā (LM), raisījis lielu rezonansi.

Saeimas Sociālo lietu komisijas vadītājs Andris Skride pieļauj, ka uzņēmums statusu, kas ļauj pretendēt uz ievērojamu valsts atbalstu, iespējams, ieguvis nepamatoti. Tomēr, lai to varētu apgalvot, esot nepieciešama papildu informācija no Labklājības ministrijas un Valsts darba inspekcijas.

“Pirmkārt, ko es kā ārsts un zinātnieks varu uzreiz pateikt, ka viss šis atmiņas ūdens jeb sauksim kā gribam, tās, protams, ir pilnīgas blēņas, cilvēkiem to nevajadzētu ne lietot, ne pirkt, nekādu ārstniecisku īpašību tam nav. Otrkārt, komisijā mēs rakstām vēstuli LM, kurā lūgsim skaidrojumu, kā šis uzņēmums ir ieguvis šo statusu,” saka Skride.

Savukārt darba inspekcijai tiks lūgts sniegt informāciju, cik uzņēmums maksājis 13 invalīdiem, kuru nodarbināšana ir iemesls, kāpēc uzņēmums var pretendēt uz īpašo statusu un no valsts var saņemt 100 tūkstošus eiro atbalstu ūdens pildīšanas iekārtu iegādei.

“Nekā personīga”, atsaucoties uz ekspertu teikto, ziņoja, ka tikai vienam no invalīdiem maksāts vairāk par minimālo algu. Labklājības ministre un “KPV LV” pārstāve Ramona Petraviča paziņojusi, ka plāno pārskatīt sistēmu, kā tiek izsniegts sociāli atbildīga uzņēmuma statuss. Vienlaikus “KPV LV” kategoriski noliedz, ka uzņēmums pie statusa ticis kā pateicībā par pirms vēlēšanām partijai sniegto finansiālo atbalstu.

Vai “Memory Water” varētu zaudēt sociālā uzņēmuma statusu, pagaidām gan nav zināms.

1 komentārs