Pēc rindu skandāla Rīgas lidostā cels algas darbiniekiem

22 komentāri

Lidostas vadība noliedz izskanējušo informāciju par darbinieku neapmierinātību ar esošo atalgojuma sistēmu, tomēr pēc šīs nedēļas rindu skandāla lēmusi celt algu daļai darbinieku, lai tos motivētu strādāt un arī aizpildītu vakantās darba vietas.

Satiksmes ministram Tālim Linkaitam notika sarunas ar lidostas vadību par nedēļas sākumā piedzīvotajām garajām gaidīšanas rindām lidostā, ko veicināja drošības darbinieku trūkums. Par tām neapmierinātību sociālajos medijos pauda daudzi lidostas apmeklētāji.

“Šeit varbūt neveiksmīgi sakrita vairāki apstākļi, ka tiešām liels darbinieku skaits šobrīd slimo, un, no otras puses, ir samazinājies to darbinieku skaits, kas vasaras sezonā strādāja, jo mums pasažieru plūsma samazinās tradicionāli ziemas, rudens mēnešos, attiecīgi vairākas dienas šādas rindas veidojās,” skaidro Linkaits.

Tikmēr lidostā LNT uzzināja, ka pirmdien un arī otrdien slimības lapu bija izņēmuši gandrīz 40% drošības darbinieku, no kuriem daļa tai dienā esot tikušas izmaksātas prēmijas par darbu karstajā vasaras sezonā. Pēc rindu skandāla un prēmiju saņemšanas nākamajās dienās slimot turpināja vairs 25% darbinieku.

Ažiotāžu sacēlušās rindas darbinieku trūkuma dēļ esot mudinājušas lidostas vadību pieņemt lēmumu un jau kopš ceturtdienas apstiprināt jaunu atalgojuma motivācijas sistēmu, kas paredz no pirmdienas jaunākajiem aviācijas drošības inspektoriem līdz 5 eiro stundā palielināt amatalgu, un nodaļas darbiniekiem noteikta ikmēneša 10% prēmiju par darba efektivitāti, kopējam drošības dienesta darbinieku atalgojumam augot par 10%.

Lai arī algu kāpums seko pēc situāciju kritizējošās darbinieka vēstules, lidostas vadītāja saistību kategoriski noliedz, jo sarunas par atalgojumu bijušas vēl pirms tās.

Lidostas drošības dienestā vakantas šobrīd esot 22 vietas, lidostas vadība cer līdz ar atalgojuma celšanu tās aizpildīt. Lidostas vadība cer, ka pārāk garo rindu situācija vairs neatkārtosies, bet tiem pasažieriem, kuri ieilgušās drošības pārbaudes dēļ kavēja reisus, tiks kompensēti zaudējumi.

22 komentāri