Pēc pusdienām un nepilnā sastāvā: kā ministri lems par ierobežojumiem?

4 komentāri
Pēc pusdienām un nepilnā sastāvā: kā ministri lems par ierobežojumiem?
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ceturtdien plkst. 15.00 Krīzes vadības padomes sēdē (KVP), kurā paredzēts lemt par turpmākiem Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem, klātienē nepadalīsies seši ministri, kas ir teju puse Ministru kabineta sastāva, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Tostarp komandējumā devies ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA), kuru prombūtnes laikā aizvietos kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), komandējumā devusies iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP), kuru prombūtnes laikā aizstās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Tāpat komandējumā devies finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kuru prombūtnes laikā aizstās Gatis Eglītis (JKP), komandējumā devies arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), par kura pienākumu izpildītāju iecelts satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Komandējumā bija devies arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), kura pienākumus pildīja Daniels Pavļuts (AP).

Kā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Plešs uz sēdes laiku būs atgriezies no komandējuma un piedalīsies Krīzes vadības padomes sēdē.

Savukārt atvaļinājumā šobrīd atrodas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), par kura pienākumu izpildītāju šodien iecelts veselības ministrs Pavļuts.

Atsevišķi ministri iespēju gadījumā sēdei gan varētu pieslēgties attālināti. Viens no tiem ir finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš pauda, ka gadījumā, ja tobrīd neatradīsies lidmašīnā, viņš sēdi mēģinās apmeklēt attālinātā režīmā.

Risinājumus sēdei pieslēgties attālināti meklē arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš atklāja, ka pārskata savu vizītes programmu Vācijā, lai iespēju robežās mēģinātu KVP sēdei pieslēgties attālinātā režīmā.

Vienlaikus pastāv varbūtība, ka uzreiz pēc KVP sēdes, kuras raksturs ir vairāk konsultatīvs, konkrēti lēmumi varētu tikt pieņemti arī ārkārtas Ministru kabineta sēdē, kas gan būtu jāizsludina.

Otrdien Ministru prezidenta Krišjānis Kariņa (JV) sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai jau tika runāts, tomēr pašlaik pie konkrētiem risinājumiem nonākt vēl neizdevās, tādēļ par tiem atkārtoti nolemts spriest ceturtdien.

Jau vēstīts, ka pēdējā laikā strauji augusi Covid-19 saslimstība, kas novedusi pie tā, ka Latvijas medicīnā izsludināta ārkārtējā situācija.

Ceturtdien Latvijā reģistrēti 1752 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par desmit Covid-19 pacientu nāves gadījumiem, bet saslimstības kumulatīvais rādītājs sasniedzis visu laiku augstāko līmeni, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

4 komentāri