Pēc “plastmasas ugunsgrēka” cilvēku mazdārziņos varētu atrast “visu Mendeļejeva tabulu”, atzīst toksikologs

8 komentāri
Pēc “plastmasas ugunsgrēka” cilvēku mazdārziņos varētu atrast “visu Mendeļejeva tabulu”, atzīst toksikologs

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas toksikologs Roberts Stašinskis sarunā ar “900 sekundēm” atzina, – ir ļoti pamatotas to jūrmalnieku bažas, kas satraucas, ka pēc atkritumu šķirotavas ugunsgrēka Slokā neko no mazdārziņos izaudzēto vairs nedrīkst ēst.

“Nevienam nav jautājumu par to, vai degošas plastmasas dūmi ir toksiski. Tagad grūti pateikt, cik tie bīstami, jo nav īsti zināms, kas tieši ir dedzis. Ja ir zināms konkrēts izraisītājs, mēs zinām, kā ar to cīnīties,” sacīja toksikologs.

Viņš apstiprināja izskanējušās bažas par to, ka vairs uzturā nevar lietot to, kas ir izaudzēts mazdārziņos, kuri atrodas netālu no “plastmasas ugunsgrēka”.

“Līdz ar pelniem, kas klāj šos dārzeņus, organismā mēs uzņemam dažāda veida ķīmiskās vielas – praktiski tur ir visa Mendeļejeva tabula. Mēs nezinām, kā tas, galu galā, var beigties. Ir iespējami veselības traucējumi – toksiskās vielas var atstāt ilgstošas sekas – var būt onkoloģiskas saasināšanās utt.,” sacīja Stašinskis.

Video!

TOP komentāri

  • Lilita Šēnberga
  • Sanita Catherine
    0 0 0

    Sanita Catherine

    Uz Kauguru tirgus būs dikti jāuzmanās iepērkoties, ja paši neēdīs, tad aiznesīs uz tirgu :( Tagad būs problēmas pirkt tā saucamos vietējos dārzenīšus no vietējiem pensionāriem. Tāpēc ka viss, kas tagad augs Jūrmalā, būs toksisks.
  • Arvis Liepa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl