Pēc pārseguma iebrukšanas namā Lāčplēša ielā vairāki iedzīvotāji izmitināti hostelī

1 komentārs
Pēc pārseguma iebrukšanas namā Lāčplēša ielā vairāki iedzīvotāji izmitināti hostelī
PAULA ČURKSTE, LETA

Rīgas pašvaldība hostelī izmitinājusi deviņus iedzīvotājus no Lāčplēša ielas četrstāvu mājas, kurai sestdienas vakarā iebruka ceturtā stāva griesti.

Pašvaldības piedāvājumam par izmitināšanas iespējām piekrita deviņi cilvēki, kuri tagad dzīvo hostelī, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Iepriekš jau ziņots, ka sestdienas vakarā kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti apmēram 30 kvadrātmetru platībā, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki, bet 25 evakuēja ugunsdzēsēji glābēji.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, ēkai ir iebrucis starpstāvu pārsegums starp ceturto stāvu un bēniņiem. Iebrukums noticis virs telpām, kas nav guļamistabas vai dzīvojamās istabas.

Notikuma vietu sadarbībā ar policiju un ugunsdzēsējiem glābējiem apsekojis būvvaldes pārstāvis, pēc kā nolemts apturēt ēkas ekspluatāciju un norobežot to. Visi mājas iedzīvotāji ir evakuēti.

Tagad nama īpašniekiem ir uzdots veikt tā tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kādā tehniskā stāvoklī ir visa ēka. Tas nozīmē, ka īpašniekiem pie neatkarīga sertificēta eksperta ir jāpasūta detalizēts ēkas tehniskais apsekojums un pēc tam tas jāiesniedz būvvaldei, kura pieņems lēmumu par nama turpmāku ekspluatāciju, skaidroja Butāns.

1 komentārs