Pēc pārrēķiniem daļai “Rīgas namu pārvaldnieka” klientu pieaugusi mājvietu platība

14 komentāri

Daudzi rīdzinieki gadumijā saņēma nepatīkamu dāvanu no mājokļu apsaimniekotāja – uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP). Iedzīvotāji tika informēti, ka viņu dzīvokļi “palielinājušies” un attiecīgi pieaugusi arī apsaimniekošanas maksa.

Satraukumu par pēkšņajām dzīvojamās platības izmaiņām gadumijā sociālajos tīklos pauda vairāki rīdzinieki. Pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” savus klientus informējis, ka no janvāra apsaimniekošanas maksa tiks piemērota pēc aktualizētiem dzīvokļu platību datiem un atsevišķos gadījumos iedzīvotāju dzīvokļu platība pieaugusi.

Mistikas te nav, skaidro RNP. Ministru kabineta noteikumos mainīta kārtība, kādā pārvaldnieks sagatavo tāmi un aprēķina maksājumus par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu. Pašvaldības uzņēmums līdz šim vadījies pēc neprecīziem vai novecojušiem datiem, bet tagad saņēmis piekļuvi Valsts zemes dienesta datubāzei.

Krists Leiškalns
RNP pārstāvis

Dzīvokļu īpašniekiem tas maina to, ka mēs savos aprēķinos izmantojam to informāciju, kas ir Valsts zemes dienestā. Mēs iegūstam vienotu informāciju no vienotas datubāzes, korektu informāciju par to, kādas platības ir dzīvokļu īpašniekiem.

Pēc apsaimniekotāja aplēsēm, piektdaļai klientu nekas nemainīsies, tikpat lielai daļai platība pieaugs, savukārt atlikušajai daļai klientu dzīvojamās telpas platība samazināsies. Rēķinos izmaiņas būšot centu apmērā, nelielai daļai – ap eiro. “Izmaiņas ir simboliskas. Gan samazinājumi, gan palielinājumi. Tas ir līdz kvadrātmetram. Ir atsevišķi gadījumi, kad ir līdz pieciem kvadrātmetriem korekcijas,” piebilst Leiškalns.

Datus par savu īpašumu var pārbaudīt “kadastrs.lv” sistēmā. Savukārt, ja iedzīvotājs akurāt nepiekrīt jaunajiem zemes dienesta aprēķiniem, Valsts zemes dienestā iespējams pasūtīt atkārtotu dzīvokļa uzmērīšanu.

14 komentāri