Komentāri

Nepieredzēti bīstama kuģu sadursme Latvijas piekrastē, tikai par mata tiesu izdevies izvairīties no ekoloģiskas katastrofas.

Irbes šaurumā pie Miķeļbākas, tikai 6 jūdzes jeb 11 kilometrus no krasta, vakar vakarā sadūrās divi kuģi, kas pēc izmēra ir vieni no lielākajiem, kas vispār var ienākt Baltijas jūrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zem Dānijas karoga bez kravas esošais tankeris Maersk Etienne, atrodoties 5 jūras jūdžu jeb 9 kilometru attālumā no Panamas ogļu kuģa Coral Opal, veica manevru, kas izraisīja sadursmi.

Abi kuģi guva būtiskus bojājumus, kas tomēr netraucēja to peldspējai. Nav arī cietuši cilvēki. Taču sliktākajā gadījumā, pēc krasta apsardzes dienesta aplēsēm, jūrā varēja nonākt ap 400 tonnām degvielas, kas bija kuģu tvertnēs.

Maersk Etienne šodien ienāca Rīgas ostā, un taisnā ceļā devās uz Remonta rūpnīcu, savukārt Coral Opal atrodas uz enkura pie Venstpils, jo savu izmēru dēļ ostā nevar ienākt. Sākotnējā versija liecina, ka negadījumā vainojams cilvēciskais faktors, bet detalizētu izmeklēšanu veiks Jūras administrācija.

Teorētiski sadursmi varējis novērst arī Coral Opal, ja mazliet ātrāk pagrieztos pa kreisi un tad kuģi būtu izmaniījušies ar labajiem bortiem, taču šāda rīcība būtu pretrunā kuģošanas noteikumiem. Turklāt tādā gadījumā, ja nu Maersk Etienne tomēr grieztos atpakaļ,kuģi sadurtos ar priekšgaliem un sekas būtu daudz smagākas, vai arī Coral Opal ieskrietu otra kuģa kreisajā bortā un izrādītos vainīgs. Detalizētu izmeklēšanu šajā lietā veiks Jūras administrācija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl