Pēc kārtējā taksistu kautiņa lidosta “Rīga” apsver aizliegt taksometru piebraukšanu pie termināļa

0 Komentāru
Pēc kārtējā taksistu kautiņa lidosta “Rīga” apsver aizliegt taksometru piebraukšanu pie termināļa
Ilustratīvs foto. (ALISE ŠULCA, F64)

Lidostas “Rīga” vadībai apnikušas taksometru cīņas, no kurām pēdējā notikusi trešdienas vakarā, lietā likts elektrošoks un nazis. Ja policija nespēs ieviest kārtību un šoferi nebeigs savā starpā cīnīties, taksometrus nelaidīs tuvumā termināļiem, draud lidosta. Satiksmes ministrija cer, ka kārtību varētu ieviest Mārupes pašvaldība. 

Oficiālā informācija ir skopa: taksometru rindā pie lidostas atlidošanas termināļa izejas izcēlās agresīvs konflikts starp taksometru šoferiem, kurā iesaistītās personas izmantoja gan asaru gāzi, gan, iespējams, auksto ieroci. Viens no lidostā sastaptajiem šoferiem izstāsta neoficiālu versiju.

“Tas cilvēks, kuru te it kā piekāva, viņš sākumā tur, kur “takši” stāv, draudēja ar nazi. Sāka mukt, te viņu apturēja. Pēc tam sākās kautiņš. Viņš te mēģināja uzklupt citiem. Viņš gribēja mukt, viņu gribēja apturēt,” par notikušo stāsta kāds taksists, kurš vēlējās palikt anonīms.

Lidostas pacietības mērs ir pilns. Ja taksisti nespēs sadzīvot mierīgi un policija nespēs ieviest kārtību, var tikt pieņemt radikāli lēmumi. “Šeit tika iesaistīts arī pasažieris, kurš, par laimi, necieta. Tas nav pieļaujams. Lidosta apsver iespēju pilnībā liegt apstāšanos tiešā termināļa tuvumā jebkādam transportam, izņemot publisko, sabiedrisko transportu,” pauž lidostas “Rīga” pārstāve Laura Karnīte.

Cits jautājums, vai liegums stāvēt pie ieejas atrisinās dūru vicināšanas problēmu. “Mūsu uzdevums nodrošināt pasažieru drošību, novērst konfliktus tiešā lidostas tuvumā,” saka Karnīte.

Satiksmes ministrija (SM) cer, ka kārtību varētu ieviest Mārupes pašvaldība, kuras teritorijā lidosta atrodas. “Ja tiesībsargājošās iestādes nespēj, mūsu piedāvājums ir grozīt MK noteikumus, kas dod pilnvaru arī šādus pārvadātājus kontrolēt pašvaldībām,” teic SM Autosatiksmes

Vardarbības uzplūdi un dūru vicināšana lidostas taksometru zonā sākās pērn, kad Administratīvā tiesa lēma atcelt visus aizliegumus, ļaujot iebraukšanu ”taksometru līnijā” ikvienai personai, kas to vēlas.

0 Komentāru