1 komentārs

Pamatīgu ”šūmēšanos” šonedēļ izraisīja Izglītības un zinātnes ministrija, nākot klajā ar pētījumu, kas neglaimo lielam skaitam vidusskolu. Tai skaitā arī septiņām Rīgas skolām – izglītības kvalitāte tajās novērtēta kā zema.

Zīmīgi, ka tās visas izrādījušās krievu skolas – galvenokārt slikto latviešu valodas eksāmena rezultātu dēļ. Rīgas dome ministrijas pētījumu sauc par viltojumu, un arī pašas skolas kritikai nepiekrīt.

Rīgas 92. vidusskola pēc IZM pasūtītā pētījuma datiem, ir tik slikti centralizēto eksāmenu rezultāti, ka atklāts būtu jautājums, vai šādai iestādei maz ļaut izsniegt vidusskolas diplomus. Taču skola aizstāvas, sakot, ka ir šokā, un ministrijai pārmet neslavas celšanu.

Ministrija paņēmusi trīs obligāto vidusskolas centralizēto eksāmenu rezultātus – latviešu valodu, matemātiku un svešvalodu – un izdalījusi ar skolēnu skaitu, kas septembrī mācības uzsākuši.  Tātad – jo vairāk bērnu pa gadu atbiris, jo sliktāks skolai indekss.

92. vidusskola ir starp tām septiņām Rīgas skolām, kuras pēc šāda aprēķina nonāk lejasgalā. Indekss ir mazāks par 30%. Kartē tā iezīmēta ar tumši zilu, tātad – potenciāli tādu, kurai vajadzētu pakāpi samazināt uz 9 klašu izglītību.

Pēc mācību daļas domām, nekorekti esot rezultātu dalīt ar to skaitu, kas septembrī mācības uzsākuši, nevis tiem, kuri reāli līdz eksāmeniem tikuši. Tāpat nedrīkstot likt kopā dienas un vakara maiņas, kas vidējo skolai velk uz leju. 92. ir trīs 12. klases. Divas dienas, viena – vakara maiņa. Viņu līmenis ir zems. Svārstās knapi ap sekmīgu. Direktore pat stāsta, ka jūnijā dzer nervu zāles, līdz sagaida vakarnieku rezultātus, lai uzzinātu, vai viņi nav izkrituši, un tikai tad iet vasaras brīvlaikā. Tas gan nenozīmē, ka arī dienas klasēs netrūktu problēmu.

Likumsakarīgi, ka visas septiņas problemātiskās ir krievu skolas. Viņus iegāž latviešu valodas eksāmens. Domē to lieliska zina, taču uzskata – jāsamazina prasības, nevis jāceļ līmenis.

Tomēr arī Aldermane spiesta atzīt, ka Rīgā ir skolas, kurām nevajadzētu izsniegt vidusskolas atestātus. Pagājušajā mācību gadā piecām jau aizliedza atvērt 10. klasi. Taču ministrijas ieteikumos tik un tā dome neklausīšoties.

TOP komentāri

  • Seniors
    +2 +2 0

    Seniors

    Tiesam nesaprotu , vai Valsti vada Usakovs ar Ameriku ??? Valsti nav likuma , ar kuru varetu atcelt , sadus MERUS , no amata ? Parastos cilvekus , var sodit , visados veidos , bet sadus MERGLUS , tikai aizstav ??? Kauns , par deputatiem un Valsts Tiesibsargajusam iestadem !!! Stradajiet , jo sanemiet nesamerigi , lielas algas . Jusu darbs ir par daudz augstu novertets !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl