Pēc ilgstošas atrašanās darbnespējā VBTAI vadītāja Dreja pametīs amatu

0 Komentāru

Gaidāmas pārmaiņas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadībā. Ar inspekcijas vadītāju Mariannu Dreju, kura vairākus mēnešus neieradās darbā, parakstīta vienošanās par civildienesta attiecību izbeigšanu.

Pērn oktobrī daļa inspekcijas darbinieku pauda neapmierinātību ar Drejas pārvaldes metodēm, nosūtot vēstuli Labklājības ministrijai. Direktore darbiniekus dalot sev tīkamajos un netīkamajos, izvēršot bosingu un mobingu, kā rezultātā daudzi bija noskaņoti pamest darbu. Teju vienlaikus ar darbinieku sūdzību ministrijai Dreja aizgāja darbnespējā un līdz pat šim brīdim darbā nav atgriezusies. Labklājības ministrija ar viņu nu vienojusies par darba attiecību izbeigšanu.

“Šobrīd galvenais ir nodrošināt funkciju izpildi un stiprināt VBTAI, kā arī lemt tālākos soļus par nākamā vadītāja vai vadītājas izvēli,” saka labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Inspekcijas pagaidu vadītāja Valentīna Gorbunova TV3 Ziņām skaidro, ka pēdējos mēnešos arī bez priekšnieces iestāde savas funkcijas veikusi pilnā apmērā. “Iestāde savu darbu nav pārtraukusi arī šo četru mēnešu periodā, darbs ir ritējis pietiekami veiksmīgi, mēs esam noslēguši gadu, sasniedzot rezultatīvos rādītājus, gada nogalē esam organizējuši liela apjoma konferenci,” norāda inspekcijas pagaidu vadītāja Gorbunova.

Šobrīd stabilizējusies arī situācija inspekcijā, izdevies atrast kandidātus arī ilgstoši vakantajiem amatiem. “Vakances inspekcijai ilgstoši ir bijušas nepiepildītas, un, noslēdzoties jaunajiem konkursiem, visas vakances arī netiek aizpildītas, bet priecē, ka cilvēki piesakās, konkursus var noslēgt ar rezultātu, nevis bez rezultāta,” saka Gorbunova.

Šonedēļ ministrija lems, vai uz vakanto inspekcijas vadītāja amatu sludināt konkursu vai arī jauno vadītāju iecelt rotācijas kārtībā no kādas citas valsts iestādes.

0 Komentāru