Komentāri

Glābējsilītes bērni turpmāk tiks īpaši reģistrēti – ar precīzu informāciju par bērnu un mantām brīdī, kad viņš ielikts silītē: drēbes, piezīmes un jebkas cits.

Par glābējsilīšu bērnu reģistru sāka domāt pēc tam, kad Rīgā šajos Jāņos bija ievietots kārtējais mazulis. Tas esot bijis pirmais bērns, kurš bija tik tikko dzimis bez jebkādas mediķu aprūpes, tikko nogrieztu nabassaiti, bet bioloģiskā māte par viņu nebija atstājusi nekādu informāciju.

Laura Zvirbule projekta Baby Box – vieta bērna dzīvībai vadītāja

Pirmais bērniņš, kuru ielika pilnīgi kailu, ietītu netīrā dubļainā un asiņainā jakā, šajā brīdī sapratām, ka šim mazulim nav nekā, pēc kā viņu varēs identificēt, kas viņu kādreiz ir ielicis glābējsilītē.

Tāpēc tagad Labklājības ministrijas izveidotā adopcijas reģistrā par bērniem no glābējsilītēm būs ievietotas fotogrāfijas, kādās drēbītēs viņi tika ielikti un nofotografētas pat mantiņas, kādas viņam bija līdz.

Glābējsilīšu bērniem parasti vienmēr tiek ielikta vai nu kāda zīmīte ar vārdu un dažas drēbītes, vai arī konkrētāka informācija, kas var palīdzēt atrast bioloģiskos vecākus, ja vien cilvēks gribēs to uzzināt.

Jūlijā Valmieras glābējsilītē bioloģiskā māte savā zīmītē uzrakstījusi, ka šis bērns ir trešais un viņa spiesta viņu atstāt smago materiālo apstākļu dēļ. Ka ļoti viņu mīl un lūdz kā otro dot puisītim vārdu Tomass.

Pēc bērna ielikšanas glābējsilītē, mediķi slimnīcā viņu uzrauga 10 dienas, kamēr bāriņtiesa atrod audžuvecākus. Šobrīd rindā uz adopciju gaida gandrīz 160 cilvēku.

Aivars Krasnogolovs Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs

Kad viņi nonāk adoptētāju aprūpē un kad tas notiek, ir vērtēts, vai viņiem izveidojas ģimeniskās saites, ja tas izveidojas, adopcijas process aiziet ātrāk. Bērni nenonāk nekur citur, kā uzreiz pie adoptētājiem.

Šogad glābējsilītēs bija atstāti 3 bērniņi. 2 – Rīgā, bet 1 – Valmierā, bet kopumā 6 gadu laikā kopš tās sāka darboties – 31 mazulis, un visiem ir jaunas ģimenes. 24 bērniņi bija ievietoti Rīgas glābējsilītē, pārējie 7 – Latvijas reģionos.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl