Komentāri

Pirmais mēnesis brīvajā elektrības tirgū atnācis ar cenu kāpumu par aptuveni ceturto daļu.  Taču arī pēc janvāra rēķinu saņemšanas iedzīvotāji nesteidz mainīt elektrības tirgotāju. To var izdarīt līdz katra mēneša 15.datumam un šomēnes tātad vēl līdz svētdienai. Sadales tīklu pārstāvji norāda, ka patērētāji vēl pierod pie izmaiņām, savukārt vairāki elektrības tirgotāji atzīst, ka gaidījuši lielāku iedzīvotāju interesi.

Iedzīvotāji saņēmuši pirmos rēķinus par elektroenerģijas patēriņu brīvā tirgus apstākļos un drūmās prognozes piepildījušās. Gada sākumā elektrības tarifi mājsaimniecībām sadārdzinājušies vidēji par 27%, kas pielicis klāt nepilnu procenta punktu pie janvāra inflācijas rādītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz 15.janvāri savu līdzšinējo elektrības tirgotāju bija nomainījuši 14 197 no vairāk nekā miljons patērētājiem. Tas ir 1 komats 3 procenti. Mainīt elektrības tirgotāju var arī tagad- līdz 15.februārim. Tirgus jaunpienācēji atzīst, ka bija cerējuši uz labāku rezultātu. Piemēram firmai 220 Energia pēdējā mēneša laikā portfelis pieaudzis vien par 10%. Uz šo piegādātāju savu iepriekšējo ir nomainījuši 100 cilvēki.

Latvenergo pārstāvji norāda uz diezgan aktīvu iekšējo migrāciju. Vairāk nekā puse klientu pašlaik ir piesaistīti universālajam tarifam. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, pie izlīdzināta maksājuma ir nolēmuši atgriezties arī daudzi no tiem, kas sākotnēji izvēlējās norēķinu pēc faktiski patērētas elektroenerģijas. Bet gadās arī otrādi.

”Tas viss kas ir noticis pagājušā gadā pie tirgotāja izvēles, faktiski tur tie klienti arī ir palikuši un mēs neesam novērojuši tādu paradumus kā tieši tirgotāja maiņu tagad pēc tirgus atvēršanas. Jā, klienti migrē starp produktiem, bet lielas kustības pie tirgotāja maiņām mēs neesam pamanījuši,” norāda Latvenergo ražošanas direktors Māris Kuņickis.

Sadales tīkla novērtējumā, tirgus pašlaik izskatās tā, kā tas bija sagaidāms. Lielākā daļa klientu sākotnēji ieņem nogaidošu pozīciju, paliek pie esošā tirgotāja, un tad skatās, kas ir vai nav izdevīgi. Parādījusies arī tendence, ka iedzīvotāji saviem īpašumiem izvēlas dažādus piegādātājus.

Pēdējā laikā arī novērota palielināta interese par tarifiem, kas ir piesaistīti biržai. Kā atzīst speciālisti, tieši ziemā, kad iedzīvotāji patērē visvairāk elektroenerģijas, tie esot īpaši zemi un izdevīgi. Tomēr, ne kurš katrs var iemanīties reaģēt uz biržas svārstībām un tas tomēr ietver zināmu risku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl