Pēc elektrības tirgus atvēršanas izdzīvotāji kūtri izmanto iespēju mainīt elektroenerģijas tirgotāju

Komentāri

Pirmais mēnesis brīvajā elektrības tirgū atnācis ar cenu kāpumu par aptuveni ceturto daļu.  Taču arī pēc janvāra rēķinu saņemšanas iedzīvotāji nesteidz mainīt elektrības tirgotāju. To var izdarīt līdz katra mēneša 15.datumam un šomēnes tātad vēl līdz svētdienai. Sadales tīklu pārstāvji norāda, ka patērētāji vēl pierod pie izmaiņām, savukārt vairāki elektrības tirgotāji atzīst, ka gaidījuši lielāku iedzīvotāju interesi.

Iedzīvotāji saņēmuši pirmos rēķinus par elektroenerģijas patēriņu brīvā tirgus apstākļos un drūmās prognozes piepildījušās. Gada sākumā elektrības tarifi mājsaimniecībām sadārdzinājušies vidēji par 27%, kas pielicis klāt nepilnu procenta punktu pie janvāra inflācijas rādītāja.

Uz 15.janvāri savu līdzšinējo elektrības tirgotāju bija nomainījuši 14 197 no vairāk nekā miljons patērētājiem. Tas ir 1 komats 3 procenti. Mainīt elektrības tirgotāju var arī tagad- līdz 15.februārim. Tirgus jaunpienācēji atzīst, ka bija cerējuši uz labāku rezultātu. Piemēram firmai 220 Energia pēdējā mēneša laikā portfelis pieaudzis vien par 10%. Uz šo piegādātāju savu iepriekšējo ir nomainījuši 100 cilvēki.

Latvenergo pārstāvji norāda uz diezgan aktīvu iekšējo migrāciju. Vairāk nekā puse klientu pašlaik ir piesaistīti universālajam tarifam. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, pie izlīdzināta maksājuma ir nolēmuši atgriezties arī daudzi no tiem, kas sākotnēji izvēlējās norēķinu pēc faktiski patērētas elektroenerģijas. Bet gadās arī otrādi.

”Tas viss kas ir noticis pagājušā gadā pie tirgotāja izvēles, faktiski tur tie klienti arī ir palikuši un mēs neesam novērojuši tādu paradumus kā tieši tirgotāja maiņu tagad pēc tirgus atvēršanas. Jā, klienti migrē starp produktiem, bet lielas kustības pie tirgotāja maiņām mēs neesam pamanījuši,” norāda Latvenergo ražošanas direktors Māris Kuņickis.

Sadales tīkla novērtējumā, tirgus pašlaik izskatās tā, kā tas bija sagaidāms. Lielākā daļa klientu sākotnēji ieņem nogaidošu pozīciju, paliek pie esošā tirgotāja, un tad skatās, kas ir vai nav izdevīgi. Parādījusies arī tendence, ka iedzīvotāji saviem īpašumiem izvēlas dažādus piegādātājus.

Pēdējā laikā arī novērota palielināta interese par tarifiem, kas ir piesaistīti biržai. Kā atzīst speciālisti, tieši ziemā, kad iedzīvotāji patērē visvairāk elektroenerģijas, tie esot īpaši zemi un izdevīgi. Tomēr, ne kurš katrs var iemanīties reaģēt uz biržas svārstībām un tas tomēr ietver zināmu risku.

Lasi vēl