Pēc drošības incidentiem ar “Swiss” lidmašīnu “airBaltic” pastiprināti pārbauda “Airbus A220” dzinējus

0 Komentāru
Pēc drošības incidentiem ar “Swiss” lidmašīnu “airBaltic” pastiprināti pārbauda “Airbus A220” dzinējus
IEVA LEINIŠA, LETA

Pēc drošības incidentiem ar Šveices aviokompānijas “Swiss” lidmašīnu “Airbus A220” dzinējiem arī Latvijas nacionālā aviokompānija sākusi pastiprināti pārbaudīt šā paša modeļa lidmašīnu dzinējus. Lai gan tiek norādīts, ka “airBaltic” flotes laineriem ir cita modifikācija, tomēr piesardzības pasākumi ir tie paši.

Nacionālā aviokompānija “airBaltic” un Šveices “Swiss” bija pasaulē pirmās, kas sāka lidot ar “Airbus” inovatīvākā modeļa “A220” lidmašīnām. Kamēr “airBaltic” ne par vienu no 20 lidmašīnām šo trīs gadu laikā nav sūdzējusies, Šveices “Swiss” pēdējo mēnešu laikā piedzīvojis trīs drošības incidentus – lidojumu laikā dzinēju lāpstiņās rodas noguruma plaisas un dzinējs apstājas. Ir jāveic ārkārtas nosēšanās.

Otrdien “Swiss” steigā apturēja lidojumus ar visām “Airbus A220” lidmašīnām. Pēc dzinēju pārbaudes lidojumi pakāpeniski tiek atsākti. Taču šīs problēmas liek būs piesardzīgākiem arī Latvijā.

“Dzinēji, ar kuriem ir aprīkotas “airBaltic” lidmašīnas, ir drusku citas modifikācijas, bet tas nav tik būtiski, jo konstruktīvi tie ir ļoti līdzīgi, un attiecīgi šī ražotāja rekomendācijas ir saistošas mūsu “airBaltic”,” saka Civilās Aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Civilās aviācijas aģentūra tagad pastiprināti tehniski uzrauga “airBaltic” flotē esošās “Airbus A220” lidmašīnas un to, kā kompānija veic dzinēju inspekcijas.

“Tiks visu dzinēju mezgli pārbaudīti attiecīgi, kā to darīja arī “Swiss”. Risku mazināšanai papildu ir noteikti ekspluatācijas ierobežojumi – ir samazināts lidojumu augstums un arī izmantotā dzinēja jauda ir samazināta. Šādā režīmā aviosabiedrība ekspluatēs lidmašīnas, līdz izmeklētāji tiks skaidrībā un novērsīs sākotnējos defektu rašanās cēloņus,” norāda Civilās Aviācijas aģentūras direktors.

“airBaltic” tikmēr akcentē, – ne no dzinēju ražotāja, ne “Airbus”, ne aviācijas uzraugiem “airBatlic” nav saņēmis pavēli drošības dēļ uz laiku pilnībā pārtraukt lidot ar “Airbus” modeļa “A220” lidmašīnām. Tiek uzsvērts – pirms lidojumiem katras lidmašīnas dzinēji tiek rūpīgi pārbaudīti, kā to tagad pieprasa ražotāja rekomendācijas.

“Šīs papildu pārbaudes ir uzsāktas šodien, ir labs progress, un šo pārbaužu dēļ mums nav bijuši pārtraukumi vai atceltie reisi, vai ietekme uz darbību, ko pasažieri varētu izjust. Mēs ceram līdz nedēļas beigām pabeigt visas pārbaudes,” saka “airBaltic” lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis.

Civilās aviācijas aģentūrā norāda, – ja tiek pildītas visas tehniskās rekomendācijas, tad “Airbus A220” lidmašīnu izmantošana atbilst drošai lietošanai.
0 Komentāru