Pēc četru cilvēku notriekšanas Jūrmalā dome jaunu gājēju pāreju neveidos

6 komentāri
Pēc četru cilvēku notriekšanas Jūrmalā dome jaunu gājēju pāreju neveidos
DEGPUNKTĀ

Jūrmalas dome šobrīd neplāno jaunas gājēju pārejas izbūvi Meža prospektā Dzintaros. Tur gada nogalē, mēģinot šķērsot brauktuvi, tika notriekti četri cilvēki, divi no kuriem gāja bojā.

Pašvaldībā uzskata, ka turpat tuvumā jau pastāv vismaz divas alternatīvas vietas ielas šķērsošanai, taču piekrīt, ka pilsētas viesiem būtu nepieciešamas papildus norādes, kā tās atrast.

Meža prospekts ir daļa no visnoslogotākās transporta artērijas Jūrmalā. Traģiskā negadījuma vietā katrā virzienā ir divas braukšanas joslas, kuras atdala nepārtraukta līnija. Diennakts tumšajā laikā šeit auto notrieca četrus gājējus, un ielu šeit šķērsot nedrīkst.

Negadījumā cietušās ģimenes tuvinieks ir pārliecināts, ka konkrētajā vietā nepieciešamas satiksmes organizācijas pārmaiņas.

Tas – vai šeit patiešām ir nepieciešama vēl viena gājēju pāreja – ir komplicēts jautājums. “Par” runātu arguments, ka mazā ieliņa ir taisnākais ceļš no Dzintaru stacijas, bet tur otrā pusē ir populārs atrakciju parks. “Pret” runā fakts, ka tikai pārdesmit metru tālāk jau ir regulējama pāreja, bet, dodoties pretējā virzienā, ceļu var škērsot zem viadukta.

Jūrmalas domes vēl vienas šķērsošanas vietas izveidi uzskata par vēl bīstamāku.

Zane Leite
Jūrmalas domes pārstāve

Neregulējumu pāreju likt nevar, jo satiskme ir bīstama un intensīva, savukārt regulējuma tur nevar būt, jo cita ir turpat blakus. Šogad gan ir plānots projektēt satiksmes uzlabošanu Dzintaru viaduktā, iespējams, kaut kādas izmaiņas šeit būs. Bet šobrīd mums ir divas vietas, kur šķērsot. Lūdzam izmantot tās.

Meža prospekta un Skujenes ielas krustojuma abās pusēs ir autobusa pieturas. Arī tas nereti cilvēkus provocē līdz krustojumam neiet, bet sķērsot dzīvībai bīstamā vietā.

Drošas braukšanas skolas eksperts Jānis Vanks sliecas piekrist viedoklim, ka vēl viena pāreja situāciju nemainīs. “Ja turpat blakus ir gājēju pāreja, un mēs runājam par dažiem desmitiem metru, tad es iemeslu neredzu. Ja drošais šķērsošanas veids ir tālāk, tad varbūt ir jēga aprīkot ar marķējumu, lai būtu droši. Bet atkal – jāņem vērā mijiedrabība satarp gājēju un vadītāju. Gan gājējam jābūt uzmanīgam, jādomā par sevi un jāsapropt, ka automašīnai ne vienmēr būs iespēja nobremzēt.”

Vienlaikus pašvaldībā pieļauj iespēju jau dzelzceļa stacijā uzstādīt norādes par to, kur vislabāk Meža prospektu šķērsot. Taču lēmuma, ka tas noteikti šobrīd notiks, nav.
6 komentāri