Pēc četriem mēnešiem pirmstiesas apcietinājumā atbrīvots prokrieviskais radikālis Gapoņenko

2 komentāri
Pēc četriem mēnešiem pirmstiesas apcietinājumā atbrīvots prokrieviskais radikālis Gapoņenko
Foto: Paula Čurkste, LETA

Tiesa lēmusi pēc četru mēnešu apcietinājuma izlaist brīvībā skandalozo prokrievisko radikāli Aleksandru Gapoņenko. Tiesā viņu sagaidīja ap 20 līdzjutēju.

Atnācis bija arī nacionālboļševiks Vladimirs Lindermans un “Saskaņas” deputāta amata kandidāte Margarita Dragile. Gapoņenko pēc atbrīvošanas draudēja ar pārmaiņām Latvijā un solīja tās arī Krievijā.

Ap plkst. 10.00 no rīta tiesā sāka pulcēties lielākoties pensionāri. Ar plakātiem, ziediem rokās.  Gapoņenko daudzkārt izplatījis Latviju nomelnojošus, murgainus apgalvojumus, pēdējais no tiem,  ka amerikāņu karavīri kopā ar Drošības policiju veikšot krievvalodīgo arestus, kas noslēgšoties ar koncentrācijas nometnes izveidi un eksekūciju “Skonto” stadionā.

Radikāli atbalstīt atnāca Vladimirs Lindermans, Latvijas Krievu savienības pārstāve Tatjana Ždanoka, Andrejs Mamikins un “Saskaņas” deputāta kandidāte, skolotāja Margarita Dragile, kuras seja rotā daudzu Rīgas Autobusu aizmuguri kopā ar Nilu Ušakovu, kā arī citi. Atbalstītāji nolēma iziet ārā, lai nedaudz pabļaustītos zem tiesas logiem. Gapoņenko zāle gan bija uz otru pusi, un viņš atbalstītāju balsis nedzirdēja.

Pēc aptuveni stundas Gapoņenko, saslēgtu rokudzelžos, izveda ārā. Pārtraukums uz pusstundu. Drīz vien kļuva skaidrs, ka Gapoņenko atbrīvos. To pateica advokāte, kas aizsteidzās lejā uz savu mašīnu. Nelielais pūlis gavilēja. “Lai dzīvo Latvijas tiesa! Pati taisnīgākā tiesa pasaulē!”

Gapoņenko fani patiešām sagaidīja viņu kā mesiju, un steidza aptaustīt, pieskarties viņam. “Dārgie! Paldies, ka mani atbalstījāt. Tikai tad, kad esam vienoti, neesam uzveicami,” sacīja Gapoņenko.

Viņam pašam atbrīvošana esot bijis liels pārsteigums: “Domāju, ka man priekšā būs Krusta ceļš, kuru es noslēgšu cietumā, un būšu moceklis. Labi, ka tas nenotika.”

Gapoņenko sevi par vainīgu neuzskata, tieši otrādāk – viņš esot sistēmas moceklis: “(TV3: Kā jūs vērtējat, ka tiekat apsūdzēts naida kurināšanā?) Nekad, neko neesmu teicis pret kādu etnosu. Es esmu Eiropas līmenī skolojies par etniskajām attiecībām. Es skaidri atšķiru, kas ir naida kurināšana. Tad, kad krievus sauc par utīm – tā ir naida kurināšana! Un šādus gadījumus neizmeklē.”

Pirmstiesas brīvlaišana gan radikāli no turpmākajām problēmām neatbrīvo – viņam priekšā vairāki tiesas procesi ar nopietnām apsūdzībām.
2 komentāri