Pēc ārstēšanās Latvijā mājās dodas karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis

Komentāri
Pēc ārstēšanās Latvijā mājās dodas karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis
FOTO: SCANPIX

Šodien, 13.oktobrī pēc divu mēnešu ārstēšanās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā mājās ir devies karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis. Smagā stāvoklī no Doņeckas uz Latviju viņš tika pārvests augusta sākumā.

Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas traumatologs Uģis Zariņš norāda, ka lielāko gandarījumu rada tas, ka ir izdevies glābt abas sašautās kājas: “Lai arī vēl uz kruķiem, tomēr 22 gadus vecais jaunietis nu jau spēj patstāvīgi pārvietoties. Sākotnēji prognozes nebija visai optimistiskas, vēl Ukrainā viņam bija veiktas vairākas operācijas, tomēr gūtie ievainojumi un infekcijas procesa attīstība radīja bažas vai izdosies izvairīties no labās kājas amputācijas.”

Rīgas Austrumu slimnīcā cietušajam tika nodrošināta palīdzība visos posmos: “Mūsu priekšrocība ir tā, ka šeit uz vietas ir iespējams piesaistīt dažāda profila speciālistus, kas tika darīts arī šajā gadījumā – ārstēšanā iesaistījās traumatologi – ortopēdi, asinsvadu ķirurgi, anesteziologi, rehabilitologi un liela aprūpes personāla komanda – māsas, māsu palīgi, sanitāri un slimnieku kopēji, kuriem bija svarīga loma pirms un pēc operācijas periodā. Tika izdarīts arī viss, lai nodrošinātu pacienta drošību un konfidencialitāti,” norāda Uģis Zariņš.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl