Pēc acu operācijas Ventspils slimnīcā desmit pacientiem radušās komplikācijas

7 komentāri
Pēc acu operācijas Ventspils slimnīcā desmit pacientiem radušās komplikācijas
Ieva Čīka / LETA

Pašlaik vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ desmit pacientiem radušās medicīniska rakstura komplikācijas pēc kataraktas operācijas Ventspils slimnīcā.

Sestdien, 14. oktobrī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī 26 pacientiem tika veiktas kataraktas operācijas. Seši no šiem pacientiem bija lūguši palīdzību jau svētdien, 15. oktobrī. Šodien slimnīca sazinājusies ar visiem, kuriem tika veiktas kataraktas operācijas, un ir atklātas komplikācijas vēl četriem pacientiem. Šos pacientus šodien ir paredzēts nodot turpmākai ārstēšanai pie operējošā ārsta.

Slimnīca ievietojusi īpašu paziņojumu pašvaldības mājaslapā.

Ventspils slimnīcas paziņojums

Slimnīcā tiek veikta visu apstākļu izvērtēšana ar mērķi noteikt komplikāciju rašanās cēloni, kā arī uz laiku tiek apturēta acu kataraktas operāciju veikšana.

Slimnīca informēs par veiktās pārbaudes rezultātiem.

Slimnīcas vadība publiskajā paziņojumā esot izklāstījusi visu pašlaik izpaužamo informāciju un sola informēt par pārbaudes rezultātiem.

Katarakta ir pilnīgs vai daļējs acs lēcas apduļķojums, kā rezultātā pasliktinās redze. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem aklumu visbiežāk izraisa tieši katarakta (47,9% no visiem gadījumiem). Kataraktas veidošanās cēloņi ir embrionālās attīstības traucējumi, lēcas mehāniski bojājumi, jonizējošā starojuma iedarbība, vitamīnu trūkums acs audos, intoksikācija, vispārējas organisma slimības, piemēram, cukura diabēts un tetānija, dažādi patoloģiski procesi acī (glaukoma, iridociklīts, stipra tuvredzība).

TOP komentāri

 • PATS PATS
  +3 +3 0

  PATS PATS

  Izskatās ka arī manu mammu uz izmeklēšanu būs jāved, jo pēc operācijas arī problēmas.. Latvijas Amerikas acu centrs jau veica pārbaudes, palika Stradiņi.. un tad droši vien prasība tiesā pret Ventspils slimnīcu.
 • Irina Kleina
  +2 +2 0

  Irina Kleina

  Ar acu àrstiem ir posts vinu nevar sasniegt, sodien nejausi dzirdeju atnàca virietis darba drebes tieca ka kaut kas iespraga acì, vinam skaidri pateica nàciet 20.00. pie daktera Brencèna, trauma notiek darba un ir tikai rits tad cik ilgi un ka var rast drosibas sajutu par savu veselibu it seviski redzi, àrsti ir parslogoti vini ari ir cilveki, bet fakts paliek fakts labak neoperet jo neviens nevar garantet kads bus rezultats.
 • Vita Eglīte
  +1 +1 0

  Vita Eglīte

  Manu kaimiņieni nepieskaitīja. Viņai gauži slikti pēc Ventspils, pārsūtīja uz Rīgu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl