Komentāri

Kara laikā tēvi apglabā dēlus, miera laikā – dēli savus tēvus. Rīt latviešu leģionāru tuviniekiem būs iespēja beidzot atvadīties no saviem dēliem, brāļiem, vīriem un tēviem. Lestenes Brāļu kapos godinās tur šopavasar pārapbedīto 236 karavīru pīšļus, kurus ar lielām grūtībām pēc vairāku gadu pūliņiem šoziem beidzot izdevās pārvest no Krievijas. Viens no cilvēkiem, kurš dosies uz atvadu ceremoniju, ir Laimonis Laimis Brauns.

Laimonis bez tēva palika astoņu gadu vecumā. Īsi pirms Otrā pasaules kara beigām no cīņubiedra vēstules vien uzzināja, ka tēvs kritis no savējo lodēm, bet ne mamma, ne pats tā arī nesaprata, ko īsti tas nozīmē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nacistiskās Vācijas fīrera Ādolfa Hitlera sagrāvei tuvojoties, Laimoņa tēvs tika mobilizēts vācu armijā. Sasniedza Krievijas teritoriju, bet tur 1944. gada 11. aprīlī arī palika atdusēties kopā ar citiem latviešu karavīriem.

Pleskavas apgabalā pie Voronkovo ciema, pārplūdušos un marodieru izlaupītos apbedījumos latviešu puiši gaidīja turpat 70 gadus, līdz tikai aizvadīto Ziemassvētku vakarā karavīru meklēšanas vienība ”Leģenda” viņus beidzot pārveda mājās. Pavisam 236 leģionāru mirstīgās atliekas.

Meklējot radiniekus, avīzē tika publicēti pārvesto vārdi, un tur Laimonis pēkšņi atrada arī savu tēvu – Brambatu Ansi Viktoru.

Laimonis Laimis Brauns, leģionāra dēls:
Kad es saņēmu šo sarakstu un uzzināju, ka viņi ir pārvesti uz Latviju, es tiešām neticēju! Līdz šim laikam augsti vērtēju cilvēkus, kas to paveica… Tas ir vienreizēji!

Foto:

Zīmogs ”leģionāra dēls” Laimoni pavadīja visus padomju gadus. Abi ar mammu tikuši saukti uz čeku (PSRS Valsts drošības komiteja), pēdējo reizi pat vēl 1982. gadā. Dienēt, lai arī pedagoģijas skolas absolventu, viņu aizsūtīja uz Ukrainu, vēlāk – apspiest sacelšanos Budapeštā. Tomēr visvairāk atmiņā iespiedies pirmais ”sitiens”, kad viņš centās iestāties tehnikumā.

Laimonis Laimis Brauns, leģionāra dēls:
Mammu atlaida no darba, pēc tam sākās ar mani. Stājos VEF tehnikumā. Kā jau lauku zēns, godīgi ierakstīju, ka tēvs kritis Lielajā Tēvijas karā. Lai arī konkurss bija liels un iestājeksāmenus biju nokārtojis, mani ņēma un izslēdza. Nevaru to aizmirst, ka tā bija… tēva dēļ.

No izrēķināšanās par būšanu leģionāra dēlam Laimonis jau bija tiktāl noguris, ka tēva uzvārdu nomainīja pret angliski skanošo Braunu. Dēls un mazdēls gan palikuši Brambati.

Tagad, jau 80 gadu vecumā, Laimonim uzdāvināta necerēta iespēja tomēr atvadīties no tēva. Ieguldīts mazā zārciņā ar kārtas numuru 187, Laimoņa tēvs jau atdusas Lestenes Brāļu kapu zemē.

Līdz ar atgriešanos dzimtenē viņam karš beidzot ir beidzies.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl